Aktualności

Mistrzostwa Województwa Opolskiego Falmirowice

 W Falmirowicach podczas mistrzostw województwa opolskiego Piotr Brzózka zajmuje 1 miejsce w kat Elite, a Jacek Brzózka 2 w kat. Masters. Gratulujemy !!!

Mariusz Michałek na Mistrzostwach Świata w Przełaju.

Mariusz Michałek był reprezentantem naszego kraju w  mistrzostwach świata w kolarstwie przełajowym w belgijskim Ostend!!! 

Mariusz swoją przygodę z przełajem na poważnie zaczął dopiero w tym sezonie zamieniając zaraz po ostanich wrześniowych maratonach rower górski na przełajowy, nasz zawodnik z wyścigu na wyścig poprawiał swoje umiejętności i powoli przebijał się do czołówki Polski. Start w Mistrzostwach Świata był dla niego równocześnie zaskoczeniem oraz sporym wyróżnieniem. Brak dużego doświadczenia na imprezie takiej rangi, napewno nie był dla niego atutem. Ale pomimo tego Mariusz dał z siebie wszystko i walczył do ostanich sił co ostatecznie dało mu 41 lokatę wśród najlepszych koalrzy przełajowych naszego globu.

Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym.

Jacek Brzózka zostaje II v-ce mistrzem Polski w kolarstwie przełajowym w kategorii masters!!! 

Trasa tegorocznych mistrzostw we Włoszakowicach była godna krajowego czempionatu. Pogoda również dopisała, intensywne opady desczu sprawiły, że dzisiejsze zmagania były kwintesencją tego co najlepsze w przełaju. Cała trasa pokryła się gęstym błotem, które sprawiło, że rywalizacja stała się jeszcze trudniejsza, a na podium stanęli najlepsi i najtwardsi zawodnicy. Obserwacja zmagań w tych warunkach dla kibiców była również ciekawym widowiskiem.

W zmaganiach Elity, Wojciech Halejak był 9, a Mariusz Michałek 12.

Udany sezon 2020 w wydaniu JBG2 Team!!!

Sezon 2020 pomimo "nowej rzeczywistości" był dla naszego klubu bardzo udany. Najważniejsze osiągnięcia JBG2 w minionym roku to nie wątpliwie dwa tytuły mistrzów Polski Adriana Brzózki i Krzysztofa Łukasika. Poza imprezami mistrzowskimi nasi zawodnicy regularnie co tydzień meldowali się w czołówce Pucharu Polski w maratonie, imprezach Bikemaratonu oraz Bikeatelier maraton. Dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom oraz wszystkim kibicom. Do zobaczenia w sezonie 2021. Trzymajcie za nas kciuki!

grafika. Michał Górny

Oderski Pohar Gościęcin!!!

Mariusz Michałek nie odpuszcza !!! Po zakończonym sezonie mtb nasz zawodnik postanowił spróbować swoich sił w przełajach. Pomimo tego, że jest to jego pierwszy sezon w tej odmianie kolarstwa notuje on z wyścigu na wyścig coraz to lepsze rezultaty. Podczas ostatniego weekendu udaje mu się zająść wysokie trzecie miejsce w zawodach Oderski Pohar w Gościęcinie. Gratulujemy!!!

I trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Nasi nie odpuszczają!!!

Część naszych zawodnikow nie zakończyła jeszcze sezonu i walczy dalej!!! W piątek Mariusz Michalek i Wojciech Halejak wystartowali w ogólnopolskim wyścigu kolarskim" NIEPODLEGŁA" im. Wernera Lepicha w Kędzierzynie Koźlu, który zaliczal się także do cyklu Pucharu Polski. Nasi reprezentanci pojechali dobry wyścig i osiągnęli następujące pozycje:

Mariusz Michałek 7 miejsce

Wojtek Halejak 8 miejsce

 

Wystartował sezon przełajowy!!!

Sezon przełajowy startuje ????

W sobotę na zawodach w Suszcu na medal spisał się Jacek Brzózka zajmując 2 miejsce w kategorii masters .   W kategori elity nasi zawodnicy zajeli następujące miejsca:

8. Wojtek Halejak

10. Mariusz Michałek

14. Piotr Brzózka

W Niedzielę natomiast odbyły się zawody przełajowe w Katowicach z cyklu Orlen Puchar Polski. Uplasowaliśmy się na następujących lokatach:

7. Halejak Wojciech

11. Brzózka Piotr

Gratujemy wszystkim naszym zawodnikom niezłych wyników w szczególności zważając na fakt że tydzień wcześniej zakończyli sezon mtb.

W Niedzielę również odbył się uphill na Stożek w którym triumfował Mariusz Kozak.

Fot.Michał Górny

Nasze występy na mistrzostwach Europy XC i na Barbarian Race

W ubiegły weekend Krzysztof Łukasik zajmuje 24 miejsce podczas Mistrzostw Europy Cross Country w Monte Tamaro ????????.

Ze względu na odwołany finał Bikemaratonu Mariusz Michałek, Adrian Brzózka i Piotrek Brzózka zdecydowali się wystartować w biegu pod skocznie imienia Adama Małysza w Wiśle. Ich spontaniczny pomysł okazał się sporym sukcesem. Mariusz Michałek melduje się na 1?? miejscu ????????. Adrian Brzózka zajmuje 5?? miejsce a Piotr 8??.

Gratulacje ????????????

Puchar Polski w maratonie Sobótka

W minioną Sobotę podczas Bikemaratonu w Sobótce nasi zawodnicy spisali się ma medal!!! 

Rywalizację na 70 kilometrowej trasie wokół góry Ślęży wygrał Kuba Zamroźniak który na linię mety wjechał przed Adrianem Brzózką.

W klasyfikacji do lat 23 zwycięża Mateusz Nieboras. A w mastersach pierwszy na linie mety wjeżdża jak zwykle Jacek Brzózka.

Jesienne wyścigi dla JBG2!!!

W miniony weekend team JBG2 startował aż w trzech wyścigach ?????????????????????????.

Najbardziej prestiżowym z nich był nie wątpliwie "podwójny" puchar świata w Novym Mescie. Naszym reprezentantem w Czechach był Krzysztof Łukasik, który w pierwszej czwartkowej edycji zajął 73 miejsce. W niedzielę Krzysiek rozkręcił się i był 47 ze stratą 4:40 do zwycięzcy ????????????.

W Sobote pozostała część "czerwonego pociągu" startowała na Bikemaratonie w Świeradowie Zdroju osiągając następujące rezultaty:

1?? Kuba Zamroźniak????

2?? Mateusz Nieboras????

4?? Mariusz Kozak

5?? Mariusz Michałek

6?? Wojtek Halejak

W Niedzielę było widać że nasi zawodnicy opanowali technikę jazdy w błocie do perfekcji ???? i zajęli całe podium Bikeatelier maratonu w Rybniku ????????????. Na metę wjechali w następującej kolejności:

1?? Mateusz Nieboras????

2?? Wojtek Halejak????

3?? Mariusz Kozak????

4?? Piotr Brzózka

5?? Adrian Brzózka

W mastersach jak zwykle zwycięża Jacek Brzózka ????????????????

Puchar Polski w maratonie Wisła

Kolejny weekend. Kolejne sukcesy!!! Kolarze JBG2 wjeżdżają na Podium ????????????.

Mateusz Nieboras zwycięża ???? w trzeciej edycji Pucharu Polski, która odbyła się podczas BikeAtelier Maratonu w Wiśle. Na metę wjeżdża wraz z Adrianem Brzózką, który tego dnia był drugi ????. Trzy minuty później na metę wjeżdża trzy osobowa grupa kolarzy, która walczyła o trzecie miejsce. Ostatecznie Piotr Brzózka po zaciętym finiszu zajął 4?? miejsce, a Mariusz Michałek 5??. Mariusz Kozak przyjechał na 6?? pozycji.

Wielkie gratulacje należą się także dla Jacka Brzózki, który zajął drugie miejsce ????w kategorii masters. ????

Foto ???? pause

JBG2 team z kompletem medali na Mistrzostwach Polski w maratonie!!!

Mistrzostwa Polski w  po raz drugi z rzędu dla naszego klubu okazują się niezwykle udane. Ponieważ po raz kolejny wracamy z Gdyni z kompletem medali. Zarówno Adrian Brzózka kat. Elite i Mateusz Nieboras kat. U-23 bronią swoje tytuły mistrzowskie uzyskane w ubiegłym sezonie. 

Adrian Brzózka odjechał stawce na drugim okrążeniu i samotnie uciekając uzyskal na mecie sporą przewagę. O dalszej kolejności zawodnikow na mecie zadecydowały ostanie kilometry trasy, które naszpikowane były stromymi podjazdami. To właśnie tam 10 osobowa grupka pościgowa podzieliła się. Ostatecznie po 90km rywalizacji nasi zawodnicy zameldowali się w pierwszej 10 w następującej kolejności:

  • 1. Adrian Brzózka
  • 2. Krzysztof Łukasik
  • 3. Kuba Zamroźniak
  • 4. Piotr Brzózka
  • 8. Wojtek Halejak
  • 9. Mateusz Nieboras 1. w U-23
  • 10. Mariusz Kozak
  • 11. Mariusz Michałek

W kategorii Masters świetnie spisał się także Jacek Brzózka, który dojechał na 3 miejscu.

fot. Michał Górny, Mariusz Kozak