Krzysztof Łukasik Silver Medalist European Championships MTB XCM 2022
The entire podium for JBG2 CryoSpace - Polish National Championships MTB XCM

Meet our team

JBG-2 CryoSpace is an international group with the most titled Polish MTB cyclists. Team squad:

Adrian Brzózka, Piotr Brzózka, Paweł Bernas, Michał Glanz, Krzysztof Łukasik, Mariusz Michałek, Karol Ostaszewski, Michał Paluta.

 These players belong to the world leaders and they are permanent members of the Polish National Team.

There are two Olympians in the team.  The part of the team was a player and coach - the "legend of the Polish MTB" - Marek Galiński.

read more

Meet our athletes

Krzysztof Łukasik

Polish Champion in Cross Country, Elite category , Vice Champion of Poland in the marathon, Elite category.

see more

Karol Ostaszewski

see more

Paweł Bernas

see more

Michał Glanz

see more

Mchał Paluta

see more

See News

Wystartował sezon przełajowy!!!

Sezon przełajowy startuje ????

W sobotę na zawodach w Suszcu na medal spisał się Jacek Brzózka zajmując 2 miejsce w kategorii masters 

W kategori elity nasi zawodnicy zajeli następujące miejsca:

8. Wojtek Halejak

10.  Mariusz Michałek

14. Piotr Brzózka

W Niedzielę natomiast odbyły się zawody przełajowe w Katowicach z cyklu Orlen Puchar Polski. Uplasowaliśmy się na następujących lokatach:

7.  Halejak Wojciech

11. Brzózka Piotr

Gratujemy wszystkim naszym zawodnikom niezłych wyników w szczególności zważając na fakt że tydzień wcześniej zakończyli sezon mtb.

W Niedzielę również odbył się uphill na Stożek w którym triumfował Mariusz Kozak

Fot.Michał Górny

Nasze występy na mistrzostwach Europy XC i na Barbarian Race

W ubiegły weekend Krzysztof Łukasik zajmuje 24 miejsce podczas Mistrzostw Europy Cross Country w Monte Tamaro ????????.

Ze względu na odwołany finał Bikemaratonu Mariusz Michałek, Adrian Brzózka i Piotrek Brzózka zdecydowali się wystartować w biegu pod skocznie imienia Adama Małysza w Wiśle. Ich spontaniczny pomysł okazał się sporym sukcesem. Mariusz Michałek melduje się na 1?? miejscu ????????. Adrian Brzózka zajmuje 5?? miejsce a Piotr 8??.

Gratulacje ????????????

Puchar Polski w maratonie Sobótka

W minioną Sobotę podczas Bikemaratonu w Sobótce nasi zawodnicy spisali się ma medal!!! 

Rywalizację na 70 kilometrowej trasie wokół góry Ślęży wygrał Kuba Zamroźniak który na linię mety wjechał przed Adrianem Brzózką.

W klasyfikacji do lat 23 zwycięża Mateusz Nieboras. A w mastersach pierwszy na linie mety wjeżdża jak zwykle Jacek Brzózka.

Pozostali zawodnicy meldują się na następujących lokatach:

5. Wojciech Halejak

6. Mariusz Kozak

8. Piotr Brzózka

Zawody w Sobótce były również finałową edycją Pucharu Polski w maratonie, w którym klasyfikację generalną wygrywa Adrian Brzózka  przed Kubą Zamroźniakiem i Krzysztofem Łukasikiem który był nieobecny podczas finałowej edycji, ponieważ startował w tym czasie na Mistrzostwach Świata XCO w Austryjackim Leogang, zajmując tam bardzo dobrą 30 lokatę.

Fot. Michał Górny

Jesienne wyścigi dla JBG2

W miniony weekend team JBG2 startował aż w trzech wyścigach ?????????????????????????.

Najbardziej prestiżowym z nich był nie wątpliwie "podwójny" puchar świata w Novym Mescie. Naszym reprezentantem w Czechach był Krzysztof Łukasik, który w pierwszej czwartkowej edycji zajął 73 miejsce. W niedzielę Krzysiek rozkręcił się i był 47 ze stratą 4:40 do zwycięzcy ????????????.

W Sobote pozostała część "czerwonego pociągu" startowała na Bikemaratonie w Świeradowie Zdroju osiągając następujące rezultaty:

1?? Kuba Zamroźniak????

2?? Mateusz Nieboras????

4?? Mariusz Kozak

5?? Mariusz Michałek

6?? Wojtek Halejak

W Niedzielę było widać że nasi zawodnicy opanowali technikę jazdy w błocie do perfekcji ???? i zajęli całe podium Bikeatelier maratonu w Rybniku ????????????. Na metę wjechali w następującej kolejności:

1?? Mateusz Nieboras????

2?? Wojtek Halejak????

3?? Mariusz Kozak????

4?? Piotr Brzózka

5?? Adrian Brzózka

W mastersach jak zwykle zwycięża Jacek Brzózka ????????????????

Puchar Polski w maratonie Wisła

Kolejny weekend. Kolejne sukcesy!!! Kolarze JBG2 wjeżdżają na Podium ????????????.

Mateusz Nieboras zwycięża ???? w trzeciej edycji Pucharu Polski, która odbyła się podczas BikeAtelier Maratonu w Wiśle. Na metę wjeżdża wraz z Adrianem Brzózką, który tego dnia był drugi ????. Trzy minuty później na metę wjeżdża trzy osobowa grupa kolarzy, która walczyła o trzecie miejsce. Ostatecznie Piotr Brzózka po zaciętym finiszu zajął 4?? miejsce, a Mariusz Michałek 5??. Mariusz Kozak przyjechał na 6?? pozycji.

Wielkie gratulacje należą się także dla Jacka Brzózki, który zajął drugie miejsce ????w kategorii masters. ????

Foto ???? pause

JBG2 TEAM z kompletem medali na Mistrzostwach Polski w maratonie!!!

Mistrzostwa Polski w  po raz drugi z rzędu dla naszego klubu okazują się niezwykle udane. Ponieważ po raz kolejny wracamy z Gdyni z kompletem medali. Zarówno Adrian Brzózka kat. Elite i Mateusz Nieboras kat. U-23 bronią swoje tytuły mistrzowskie uzyskane w ubiegłym sezonie.

Adrian Brzózka odjechał stawce na drugim okrążeniu i samotnie uciekając uzyskal na mecie sporą przewagę. O dalszej kolejności zawodnikow na mecie zadecydowały ostanie kilometry trasy, które naszpikowane były stromymi podjazdami. To właśnie tam 10 osobowa grupka pościgowa podzieliła się. Ostatecznie po 90km rywalizacji nasi zawodnicy zameldowali się w pierwszej 10 w następującej kolejności:

 • 1. Adrian Brzózka
 • 2. Krzysztof Łukasik
 • 3. Kuba Zamroźniak
 • 4. Piotr Brzózka
 • 8. Wojtek Halejak
 • 9. Mateusz Nieboras 1. w U-23
 • 10. Mariusz Kozak
 • 11. Mariusz Michałek

W kategorii Masters świetnie spisał się także Jacek Brzózka, który dojechał na 3 miejscu.

fot. Michał Górny

Kolejny weekend ścigania za nami!!!

W sobotę Piotr Brzózka został Mistrzem Śląska CrossCountry  podczas zawodów "rowerowa petarda" w Jastrzębiu Zdroju.

Adrian Brzózka był drugi, a Mariusz Michałek znalazł się tuż za podium na czwartej pozycji.

Natomiast w niedzielę pozostała część naszej ekipy walczyła na trasie wyścigu górale na start w Wałbrzychu z mocną międzynarodową obsadą. Nasi zawodnicy tego dnia wywalczyli następujące miejsca:

6. Krzysztof Łukasik

10. Jakub Zamroźniak

19. Mateusz Nieboras

22. Mariusz Kozak

Zawody w Wałbrzychu były także ostatnim wyścigiem zaliczanym do cyklu Orlen Cup, którego klasyfikację generalną wygrał Krzysztof Łukasik

Czerwono na Podium! JBG2 zgarnia wszystko!!!

W Złotoryji podczas drugiej edycji pucharu Polski, która odbyła się w ramach Bikemaratonu nasi zawodnicy zgarneli całe Podium. Zwycieżył Krzysztof Łukasik, który na metę dojechał wraz Kubą Zamroźniakiem i Adrianem Brzózką.

Kilka minut później dojechali kolejno:

4. Wojtek Halejak

5. Mariusz Kozak

6. Mateusz Nieboras 1 w U23

8. Mariusz Michałek

10. Piotr Brzózka

W Niedzielę czerwony pociąg nie zwolnił tempa i nasi zameldowali się pełnym składem na mecie Bikeatelier Maraton w Psarach. Zwyciężył Adrian Brzózka przed Piotrem Brzózką i Wojtkiem Halejakiem. Pozostali zawodnicy dojechali na następujących miejscach:

4. Mariusz Michałek

5. Mariusz Kozak

6. Mateusz Nieboras

Fot. Michał Górny, Wojciech Halejak, Mariusz Kozak

Puchar Polski w maratonie MTB Myślenice

Na inaugurujących Puchar Polski w maratonie zawodach w Myślenicach na ciężkiej trasie w strugach deszczu zwycięża Krzysztof Łukasik, który potwierdza tym samym swoją doskonałą dyspozycję.

Pozostali nasi zawodnicy również pojechali dobry wyścig i pojawili się na linii mety na następujących pozycjach:

 • Mariusz Kozak 3msc.
 • Piotr Brzózka 4msc.
 • Jakub Zamroźniak 6msc.
 • Mateusz nieboras 2msc. U23.

fot. Michał Górny

Mistrzostwa Polski Cross Country Mrągowo. Wielki Sukces dla JBG2!!!

Mistrzostwa Polski Cross Country w Mragowie okazały się sporym sukcesem dla teamu JBG2!

Nasi reprezentanci pojechali znakomite wyścigi. Dobrą passę dla klubu rozpoczął Jacek Brzózka, który w sobotnim wyścigu kategorii masters obronił tytuł Mistrza Polski z przed roku. Natomiast w niedzielnym wyścigu kategorii Elite Krzysztof Łukasik potwierdził dominację naszego klubu na krajowym podwórku, zdobywając złoty medal ze sporą przewagą.

Na uwagę zasługuje także bardzo dobra jazda Adriana Brzózki, który niemalże otarł się o brązowy medal, tracąc do trzeciego miejsca zaledwie kilkanaście sekund. Wojtek Halejak melduje się w top 10 zajmując 9 miesjce. A Mariusz Kozak plasuje się tuż za czołową 10 zawodników krojowego czempionatu zajmując 11 pozycje. Mariusz Michałek dojeżdża na 13 miejscu.

PUCHAR CZECH ZADOV

W sobotę nasi zawodnicy wystartowali w Pucharze Czech Cross Country. Na trudnej technicznie trasie w Zadovie przy mocnej obsadzie najlepszy wynik z naszego składu zanotował Krzysztof Łukasik, który tego dnia był 16. Do zwycięscy Fini Carstensen'a Sebastian'a stracił niecałe 5 minut.

Nasi pozostali reprezentanci zanotowali następujące rezultaty:
Mateusz Nieboras 10 w kat. U-23
Mariusz Kozak 40 w kat. Elite

Pozostała część naszego składu wystartowała w Memoriale Henryka Łasaka w Limanowej.

Tymi dwoma wyścigami kończymy cykl przygotowań do Mistrzostw Polski Cross Country, które odbędą się za tydzień w Mrągowie.
Trzymajcie za nas kciuki!!!

Krzysztof Łukasik komentuje zawody w Orawce

Bez wątpienia Puchar Szlaku Solnego ma status kultowego wydarzenia, a w środowisku krąży wiele legend na temat tras i warunków panujących podczas tych imprez. Nie inaczej było i tym razem – agrafki po stoku i  sztywne, długie, ciągnące się do samego nieba podjazdy nadawały rundzie lekko oldskulowego sznytu…. który mi osobiście zazwyczaj odpowiada.  

W tym miejscu muszę wspomnieć, iż szczęśliwie nieopodal trasy mieszka nasz klubowy kolega Kuba Zamroźniak. Miałem więc okazję pozytywnie  nastroić się przed startem korzystając z orawskiej gościnności, a o serdeczności Pani Lucyny, będę opowiadał anegdotki jeszcze przez długi czas! :) 

Wracając jednak do samego wyścigu.  Zapowiadał się dosyć poważnie, a obecność na starcie całej plejady polskich gwiazd zwiastowała ciekawą konfrontację. 

W moim wykonaniu rywalizacja rozpoczęła się zupełnie standardowo. Po spokojnym starcie, niespiesznie przebijałem się do przodu, aby na najdłuższym podjeździe rundy dojechać do prowadzących w tamtej chwili Filipa i Mateusza. Tym razem miałem jednak trochę lepszy dzień i nawet udało mi się odskoczyć od chłopaków. Uzyskanego wtedy prowadzenia nie oddałem już do mety, a z każdym kółkiem nieśmiało powiększałem swoją przewagę. 

W perspektywie powoli zbliżających się Mistrzostw Polski XCO mój wynik jest motywujący. Nie pozostaje mi więc nic innego jak korzystać z możliwości Hotelu Podium,  przy okazji “co nieco” trenując. 

Puchar Szlaku Solnego Orawka

Podczas Pucharu Szlaku Solnego w Orawce rewalacyjnie spisał się Krzysztof Łukasik wygrywając rywalizacje w Elicie mężczyzn osiągając prawie 3 minutową przewagę nad drugim zawodnikiem. 

Nasi pozostali zawodnicy zajęli następujące miejsca:
Kuba Zamroźniak 5 miejsce
Adrian Brzózka 6 miejsce
Piotr Brzózka 7 miejsce
Mariusz Kozak 13 miejsce
Wojciech Halejak 15 miejsce

BIKEATELIER #2 Ustroń

Podczas pierwszej w tym roku edycji Bikeatelier maratonu w Ustroniu na ciężkiej, górskiej liczącej 55km trasie, nasi zawodnicy zameldowali się w ścisłej czołówce.

Adrian Brzózka i Krzysztof Łukasik zajęli odpowiednio 2 i 3 miejsce w kategorii Elita!

Jacek Brzózka okazał się bezkonkurencyjny w kategorii Masters 50 zajmując pierwszy plac na podium!!!

Mariusz Kozak, Mateusz Nieboras, Kuba Zamroźniak i Mariusz Michałek uplasowali się tuż za podium kategorii Elita na miejscach odpowiednio 4,5,6 i 7.

Krzysztof Łukasik drugi na Pucharze Polski XCO !!!

Komentarz Krzysztof Łukasika po inauguracyjnych zawodach z cyklu Pucharu Polski XCO:

"W miniony weekend, odhaczyliśmy fajne zawody, rozegrane na warszawskiej Kazoorze. Warsaw Cup, bo tak dumnie tytułował się ten wyścig, był przy okazji pierwszą imprezą z cyklu Pucharu Polski XCO. Zgodnie z przewidywaniami, trasa wyścigu była zbieżna z trasą mistrzostw Polski rozgrywanych tu trzy lata temu i jak można było się spodziewać, jej podstawowe elementy pozostały niezmienne - drewniany drop nadal jest ogromny, a pierwszy podjazd stromy i długi.

Zawody ukończyłem na 2 miejscu przegrywając z Filipem Heltą, który tego dnia był zdecydowanie najlepszy. Ze swojej dyspozycji jestem umiarkowanie usatysfakcjonowany - posługując się młodzieżową nomenklaturą, momentami brakowało mi “flow” i trochę męczyłem się na rowerze…. Nic to jednak nie szkodzi, do ważnych imprez, takich jak Mistrzostwa Polski XCO, pozostało duuuuuuuuużo czasu!

Jeszcze na koniec - fajnie, że pomimo COVIDowych perypetii, wyścig ten pozostał w kalendarzu UCI - zawsze to trochę większy splendor..…. i nagrody finansowe jakby lepsze! :v "

fot. ???? Tomek Ferenc

Bikemaraton #1 Szklarska Poręba

Podczas Bikemaratonu w Szklarskiej Porębie Wojciech Halejak i Mariusz Kozak zajęli odpowiednio 2 i 3miejsce na najdłuższym dystansie, który tego dnia liczył aż 92km, a suma przewyższeń wynosiła 2800m. Przejechanie tak długiej trasy w ciężkim terenie zajęło naszym zawodnikom trochę ponad 5 godzin. Był to pierwszy sprawdzian formy naszych zawodników, po okresie "wyścigowej kwarantanny".

Paliwo dla zawodników JBG2 od BYE!!!

Miło nam poinformować, że od tego roku team JBG2 będzie korzystał z naturalnych odżywek marki BYE! pozwalających osiagnąć maksymalną wydajność. Składniki, z których powstają produkty BYE nie zostały sztucznie wytworzone w labolatoriach, ale pochodzą z sadów, pól i naturalnych upraw. Po miesiącach testów nasi zawodnicy potwierdzają że odżywki marki BYE to produkty najwyższej jakości!!!

Krzysztof Łukasik zwycięża w Pucharze Mazowsza!!!

Tak Krzysztof Łukasik komentuje swój pierwszy start po długiej spowodowanej lockdown'em przerwie:

"Wiadomość o Pucharze Mazowsza i nieśmiałym starcie sezonu w Polsce lekko mnie zaskoczyła. Mimo wszystko nie sposób było sobie odmówić startu  na fajnej, lokalnej rundzie,  ogarnianej przez Maćka w Wesołej.  

 

Nie ma co ukrywać - pomimo kilku dni startowych odhaczonych podczas pobytu w Hiszpanii na przełomie stycznia i lutego, dzisiejszemu wyścigowi towarzyszyło lekkie poczucie niepewności wynikające z  obaw o dyspozycję swoją i Innych, bo jak przecież mówił Minister, to nie czas na budowanie formy.    

 

Na szczęście nie było aż tak źle. Po rozbiegówce przejechanej w swoim dżentelmeńskim stylu, powoli przesuwałem się do przodu aby pod koniec pierwszej rundy wyjść na prowadzenie, które utrzymałem już do mety.  Zaznaczam jednak, że nie było to łatwe, bo przez długi okres czasu niedaleko za mną jechał Maciek.  Widać, że wszyscy grzecznie trenowali podczas lockdownu i mam nadzieje, że jest to zapowiedź ciekawej rywalizacji na przestrzeni całego sezonu. 

 

Na koniec wspomnę jeszcze, iż była to pierwsza okazja do przetestowania elektronicznego zawieszenia Live Valve  w moim Anthemie podczas zawodów XCO. Już podczas etapówek w Hiszpanii polubiłem to rozwiązanie, a  dzisiejszy wyścig był kolejnym potwierdzeniem, że ten system “robi robotę”.    Wszystko wskazuje na to, że zaprzyjaźnimy się na dłużej. :))" 

JBG2 Cryospace wybiera koła Nolimited!!!

Koła to jeden z najważniejszych elementów wyczynowego roweru górskiego. Masa rotująca to balast który odczuwamy nie tylko podczas jazdy pod górę, to właśnie od niego zależeć będzie jak nasz sprzęt będzie przyspieszał. Jednak waga to nie wszystko, bez odpowiedniej sztywności nawet lekkie koła nie będą dobrze przyspieszać, zamiast tego tylne koło będzie się tylko "wyginać" na boki marnując cenne waty, a wiotkie przednie koło uniemożliwy precyzjne prowadzenie roweru w trudnym terenie. Jednak dobre koła określa jeszcze jedna cecha, jest nią niezawodność. Bo co z tego że rower będzie fajnie przyspieszał, lekko jechał pod górę i będzie prowadził się tam gdzie chcemy, jeśli nie dojedziemy do mety. Te trzy cechy jest bardzo trudno razem ze sobą połączyć. Team JBG2 Cryospace jest jednak bezkompromisowy i udało nam się znaleść produkt spełniający nasze oczekiwania. Poczuj się jak profesjonaliści i wybierz koła No Limited.

Nowe Gianty są już u nas!

Kolejne maszyny od Giant'a są już z nami. Wsród nich znajdują się nastepujące modele Giant'a: Anthem Advanced pro 29 1 z genialnym zawieszeniem maestro; XTC Advanced SL 29 1 jest to rower typu hardtail, którego rama to zupełnie na nowo opracowana przez Gianta konstrukcja zapewniająca maksimum sztywności przy minimalnej wadze. W naszej stajni zagościły także rowery szosowe Giant TCR Advanced Pro Disc, wyposażone przez producenta w miernik mocy Power Pro Ultegra R8000, posiadający niezależne czujniki na prawym i lewym ramieniu korby i zapewniające dokładność pomiaru na poziomie (+/-) 2%. Po pierwszych treningach podzielimy się z wami wrażeniami z jazdy. Natomiast na opinie z testów w warunkach bojowych przyjdzie nam jeszcze niestety trochę poczekać. Pełną specyfikację rowerów używanych przez team JBG2 Cryospace możecie zobaczyć na stronie producenta https://www.giant-bicycles.com/pl

Team JBG2 do konserwacji roweru używa produktów marki Finish Line

Team JBG2 Cryospace do mycia, pielęgnacji i konserwacji sprzętu używa produktów marki Finish Line Bicycle Care Products. W swojej ofercie marka ta posiada całą gamę produktów ułatwiających czyszczenie sprzętu, wysokiej jakości smary bardzo odporne na wypłukiwanie ich przez wodę, oraz oleje do łańcucha, które dobieramy zależnie od warunków atmosferycznych panujących podczas wyścigu. Dzięki produktom Finish Line, praca naszych mechaników staje się prostsza, czyszczenie sprzętu trwa krócej. Natomiast dzięki zabezpieczeniu niektórych łożysk np. sterów oraz łożysk zawieszenia smarem Ceramic Grease interwał ich wymiany wydłuża się conajmniej o połowę. Jeśli chcecie mieć tak zadbany sprzęt jak nasi zawodnicy wybierzcie produkty Finish Line!!!

Mediterranean epic

Po czterech etapach rywalizacji Krzysztof Łukasik kończy wyścig Mediterranean Epic na bardzo wysokim 7 miejscu, tracąc po 4 dniach ścigania do zwycięzcy Davida Valero Serrano zaledwie 7 minut!!! Tym świetnym rezultatem Krzysztof udowodnił że może rywalizować z najlepszymi na świecie jak równy z równym.

 

Nasi pozostali zawodnicy w klasyfikacji generalnej uplasowali się na następujących pozycjach:
Krzysztof Łukasik 7 miejsce;
Jakub Zamroźniak 23 miejsce;
Wojciech Halejak 33 miejsce;
Mariusz Kozak 37 miejsce.

Buty Sidi czwarty sezon z nami!

Od czterech sezonów team JBG2 Cryospace korzysta z butów sidi MTB Tiger SRS Carbon. Obuwie marki Sidi jest nam dobrze znane, jesteśmy z niego zadowoleni i nigdy się na nim nie zawiedliśmy.

Od butów kolarskich oczekujemy przede wszystkim jednej cechy, abyśmy po ubraniu ich na stopy zapomnieli o nich i cieszyli się jazdą. Na początku jednak mieliśmy wątpliwości czy tak się stanie, gdyż bardzo trudno połączyć wysoką sztywność podeszwy oraz niską masę buta z komfortem. Baliśmy się, że tak jak w analogicznych modelach konkurencyjnych producentów, buty będą bardzo sztywne i lekkie, ale będziemy się w nich czuć w upalne dni, jakbyśmy włożyli nogi do nylonowych worków następnie postawili je na rozgrzanej karbonowej podeszwie i związali wszystko metalową żyłką. Na samą myśl o tym czuliśmy, jak pieką nas stopy. Na szczęście firma sidi poprzez zastosowanie kilku ciekawych patentów i zdrowego rozsądku wyeliminowała problem „piekących” stóp, jak i nadmiernego ucisku żyłek na górną część stopy. Poniżej opisaliśmy jakie to patenty i o co chodziło w stwierdzeniu „zdrowy rozsądek”.

Tak więc prawidłowa wentylacja została osiągnięta bardzo prostym sposobem. Po prostu z przodu buta, po bokach i z tyłu na piętce umieszczono otwory wentylacyjne pokryte siateczką umożliwiające obieg powietrza wewnątrz buta. Wielu producentów chyba jedynie ze względu na poprawę wyglądu obuwia rezygnuje z umieszczania otworów wentylacyjnych z przodu buta przez co nogi w upalne dni po prostu się gotują. Na szczęście użytkowane przez nas buty są zarazem ładne i przewiewne. Jeśli chodzi o problem nadmiernego ucisku, to pojawił on się kilka lat temu, kiedy producenci obuwia kolarskiego zastosowali w topowych modelach zapięcia żyłkowe. Żyłki są lekkie i uniemożliwiają samoczynne luzowanie się buta. Niestety na rynku jest wiele modeli butów „wylajtowanych” do granic możliwości, przez co wewnątrz nich nie ma wyściółki, skutkuje to tym że siła nacisku żyłki na stopę odczuwana jest punktowo i powoduje podczas jazdy ciągły ból, który ustępuje dopiero po zdjęciu butów. Firma Sidi kieruje się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem i nie szuka oszczędności wagowych w takich miejscach jak wyściółka buta albo wkładki, dzięki czemu ich butów naprawdę nie czuć na stopach. Zawodnicy naszego klubu doceniają szczegóły i miłym dopełnieniem całości jeśli chodzi o kwestie komfortu i funkcjonalności jest regulacja trzymania pięty, dzięki czemu nic  nie obciera stopy, a gdy trochę popada i będzie trzeba gdzieś podbiec nie ma ryzyka że „wyskoczy się” z butów.

Jeśli chodzi o inne cechy użytkowe takie jak trwałość, niezawodność, dostępność części zamiennych, to nie mamy tym butom nic do zarzucenia. Podeszwa po przejechaniu Costa Blanca Bike Race, Mediteranean Epic , i jeszcze kilku innych wyścigów dalej jest tak samo sztywna. Wierzchnia warstwa obuwia prezentuje się równie dobrze jak po wyciągnięciu z pudełka. Przód buta przy palcach jest dodatkowo zabezpieczony warstwą gumy. Protektor podeszwy jest minimalnie przytarty, ale nawet gdy się zetrze to nie będzie problemu, ponieważ wszystkie jego elementy są wymienne. To samo dotyczy się żyłek i pokręteł naciągających one również dostępne są w sprzedaży i w przypadku uszkodzenia ich w kraksie albo wywrotce nie ma obawy o to, że nasze buty będą do wyrzucenia przez pęknięte pokrętło albo urwaną żyłkę.

Podsumowując, sidi MTB Tiger SRS carbon to wygodne buty warte swojej ceny ze względu na komfort użytkowania, jakość wykonania i stopień skomplikowania elementów, z których się składają.

Dzięki uprzejmości firmy velo zostaliśmy wyposażeni również w szosowe buty SHOT, konstrukcyjnie to w sumie te same buty co Tigery, jedyną różnicą jest fajny dodatkowy wlot powietrza w podeszwie na naprawdę upalne dni, z możliwością jego zaślepienia gdyby było nam jednak za zimno.

Costa Blanca Bike Race

Costa Blanca Bike Race to etapowy wyścig na rowerach górskich rozgrywany na południowym wybrzeżu Hiszpani. Wszystkie 4 etapy startowały z miejscowości Altea, położonej niedaleko szerzej znanego wśród kolarskiej społeczności kurortu Calpe. Już od początku zmagań nasz eksportowy duet w składzie Krzysztof Łukasik i Jakub Zamroźniak, nieźle radził sobie w starciu z takimi gwiazdami kolarstwa jak Hans Becking, Tiago Ferreira, Carlos Coloma czy Giger Fabian. Na ostatnim etapie "naszym"udało się wskoczyć nawet na podium meldując się czwartego dnia zmagań na 3 miejscu. Taktyka równej mocnej jazdy i unikania zbędnego ryzyka na zjazdach opłaciła się i pomimo jednej "gumy" nasz duet w klasyfikacji końcowej zameldował się tuż za podium na 4 miejscu.

 

Nasi pozostali zawodnicy zanotowali następujące rezultaty:

Piotr Brzózka i Mariusz Michałek 24 miejsce

Mariusz Kozak i Mateusz Nieboras 31 miejsce

Jacek Brzózka i Wojtek Halejak 53 miejsce

 

Świetnie spisały się również nasze nowe sprzęty. Krzysztof Łukasik krótko zrecenzował nowy flagowy model Gianta do cross-country i maratonu: "Fox we współpracy z Giantem zrobili kawał dobrej roboty tworząc aktywne zawieszenie Fox Live Valve... jest sztywne jak beton tam gdzie trzeba i nie musisz absorbować swojej uwagi manetką blokady... możesz skupic się na dokładaniu kolejnych watów rywalom... Giant is not absorbing your attention ... just ride".

Już niespełna tydzień do CostaBlanca Bike Race

Już za tydzień team JBG2 Cryospace wystartuje w wyścigu etapowym Costa Blanca bike race. Natomiast narazie ostatnie szlify formy zdobywamy korzystając z doskonałej pogody w Beskidach w naszej bazie Hotelu Podium w Wiśle Malince, jeżdząc na rowerach giant XTC Advanced, do których jako jednych z nielicznych na rynku można w razie ekstremalnie zimowych warunków, "wrzucić" koła 27,5 calowe z grubą oponą i cieszyć się z jazdy rowerem zimą. Poczuj klimat jazdy zimą tak jak team JBG2. Zapraszamy do skorzystania z bazy noclegowej jaką dysponuje Hotel Podium. A po treningu zregeneruj się tak jak "prosi" w kriokabinie Cryospace.

EN Pierwszy po 14 latach medal zawodnika polskiej drużyny kolarskiej w wyścigu Pucharu Świata

W ubiegłą niedzielę (9 czerwca br.) na trasie olimpijskiej formuły kolarstwa górskiego – cross country – reprezentujący JBG-2 Professional MTB Team Anton Sintsov wywalczył 3. miejsce W ubiegłą niedzielę (9 czerwca br.) na trasie olimpijskiej formuły kolarstwa górskiego – cross country – reprezentujący JBG-2 Professional MTB Team Anton Sintsov wywalczył 3. miejsce...

EN Mistrzostwa Europy w maratonie MTB

3 zawodników JBG-2 Professional MTB Team wśród 10 najlepszych maratończyków kontynentu oraz brązowy medal w kategorii masters to zdobycze niedzielnego ścigania w słowackim Świcie....

EN Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski

3 zawodników JBG-2 Professional MTB Team wśród 10 najlepszych maratończyków kontynentu oraz brązowy medal w kategorii masters to zdobycze niedzielnego ścigania w słowackim Świcie....