Aktualności

Team JBG2 zalicza udany występ w Turcji!!!!

Nasz "eksportowy duet" w składzie Krzysztof Łukasik i Kuba Zamroźniak startował w Turcji w trzech wyścigach osiągając następujące rezultaty:

-Alanya Avocado MTB Cup

Krzysztof Łukasik 10 miejsce

Kuba Zamroźniak 11 miejsce

-Justiano Hotel MTB Cup

Krzysztof Łukasik 5 miejsce

Kuba Zamroźniak 8 miejsce

-Karaburun MTB Cup

Kuba Zamroźniak 7 miejsce

Krzysztof Łukasik 20 miejsce

Pomerania Winter Challenge Gdańsk

Rozpoczęcie wyścigów maratońskich wyszło naszym zawodnikom bardzo dobrze. Na zawodach w Gdańsku w jeszcze zimowej aurze zajęli oni wszystkie miejsca na Podium w kategorii Elita i pierwsze miejsce w kategorii U-23.

Kolejność na podium była następująca:

1.Mariusz Michałek kat. Elite

2.Piotr Brzózka kat. Elite

3.Mariusz Kozak kat. Elite

1.Mateusz Nieboras kat. U-23

Przełaj Stronie Śląskie

W sobotę podczas wyścigu przełajowego w Stroniach Śląskich w Elicie zwyciężył  Mariusz Michałek, który przyjechał przed Piotrem Brzózką.

W kategori Masters niepokonany okazał się jak zwykle Jacek Brzózka.

Gratulacje!!!

Puchar burmistrza gminy Kęty

W sobotę podczas wyścigu przełajowego o puchar burmistrza gminy Kęty rewelacyjnie spisali się nasi reprezentanci.

W kategori Elita  pierwsze miejsce zajmuje Mariusz Michałek a tuż za nim na  drugim miejscu melduje się Piotr Brzózka.

W kategori masters jak zwykle bezkonkurencyjny  w swojej kategori okazuje się Jacek Brzózka zajmując pierwsze miejsce.

Gratulacje !!!

fot. Michał Górny

Mistrzostwa Województwa Opolskiego Falmirowice

 W Falmirowicach podczas mistrzostw województwa opolskiego Piotr Brzózka zajmuje 1 miejsce w kat Elite, a Jacek Brzózka 2 w kat. Masters. Gratulujemy !!!

Mariusz Michałek na Mistrzostwach Świata w Przełaju.

Mariusz Michałek był reprezentantem naszego kraju w  mistrzostwach świata w kolarstwie przełajowym w belgijskim Ostend!!! 

Mariusz swoją przygodę z przełajem na poważnie zaczął dopiero w tym sezonie zamieniając zaraz po ostanich wrześniowych maratonach rower górski na przełajowy, nasz zawodnik z wyścigu na wyścig poprawiał swoje umiejętności i powoli przebijał się do czołówki Polski. Start w Mistrzostwach Świata był dla niego równocześnie zaskoczeniem oraz sporym wyróżnieniem. Brak dużego doświadczenia na imprezie takiej rangi, napewno nie był dla niego atutem. Ale pomimo tego Mariusz dał z siebie wszystko i walczył do ostanich sił co ostatecznie dało mu 41 lokatę wśród najlepszych koalrzy przełajowych naszego globu.

Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym.

Jacek Brzózka zostaje II v-ce mistrzem Polski w kolarstwie przełajowym w kategorii masters!!! 

Trasa tegorocznych mistrzostw we Włoszakowicach była godna krajowego czempionatu. Pogoda również dopisała, intensywne opady desczu sprawiły, że dzisiejsze zmagania były kwintesencją tego co najlepsze w przełaju. Cała trasa pokryła się gęstym błotem, które sprawiło, że rywalizacja stała się jeszcze trudniejsza, a na podium stanęli najlepsi i najtwardsi zawodnicy. Obserwacja zmagań w tych warunkach dla kibiców była również ciekawym widowiskiem.

W zmaganiach Elity, Wojciech Halejak był 9, a Mariusz Michałek 12.

Udany sezon 2020 w wydaniu JBG2 Team!!!

Sezon 2020 pomimo "nowej rzeczywistości" był dla naszego klubu bardzo udany. Najważniejsze osiągnięcia JBG2 w minionym roku to nie wątpliwie dwa tytuły mistrzów Polski Adriana Brzózki i Krzysztofa Łukasika. Poza imprezami mistrzowskimi nasi zawodnicy regularnie co tydzień meldowali się w czołówce Pucharu Polski w maratonie, imprezach Bikemaratonu oraz Bikeatelier maraton. Dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom oraz wszystkim kibicom. Do zobaczenia w sezonie 2021. Trzymajcie za nas kciuki!

grafika. Michał Górny

Oderski Pohar Gościęcin!!!

Mariusz Michałek nie odpuszcza !!! Po zakończonym sezonie mtb nasz zawodnik postanowił spróbować swoich sił w przełajach. Pomimo tego, że jest to jego pierwszy sezon w tej odmianie kolarstwa notuje on z wyścigu na wyścig coraz to lepsze rezultaty. Podczas ostatniego weekendu udaje mu się zająść wysokie trzecie miejsce w zawodach Oderski Pohar w Gościęcinie. Gratulujemy!!!

I trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Nasi nie odpuszczają!!!

Część naszych zawodnikow nie zakończyła jeszcze sezonu i walczy dalej!!! W piątek Mariusz Michalek i Wojciech Halejak wystartowali w ogólnopolskim wyścigu kolarskim" NIEPODLEGŁA" im. Wernera Lepicha w Kędzierzynie Koźlu, który zaliczal się także do cyklu Pucharu Polski. Nasi reprezentanci pojechali dobry wyścig i osiągnęli następujące pozycje:

Mariusz Michałek 7 miejsce

Wojtek Halejak 8 miejsce

 

Wystartował sezon przełajowy!!!

Sezon przełajowy startuje ????

W sobotę na zawodach w Suszcu na medal spisał się Jacek Brzózka zajmując 2 miejsce w kategorii masters .   W kategori elity nasi zawodnicy zajeli następujące miejsca:

8. Wojtek Halejak

10. Mariusz Michałek

14. Piotr Brzózka

W Niedzielę natomiast odbyły się zawody przełajowe w Katowicach z cyklu Orlen Puchar Polski. Uplasowaliśmy się na następujących lokatach:

7. Halejak Wojciech

11. Brzózka Piotr

Gratujemy wszystkim naszym zawodnikom niezłych wyników w szczególności zważając na fakt że tydzień wcześniej zakończyli sezon mtb.

W Niedzielę również odbył się uphill na Stożek w którym triumfował Mariusz Kozak.

Fot.Michał Górny

Nasze występy na mistrzostwach Europy XC i na Barbarian Race

W ubiegły weekend Krzysztof Łukasik zajmuje 24 miejsce podczas Mistrzostw Europy Cross Country w Monte Tamaro ????????.

Ze względu na odwołany finał Bikemaratonu Mariusz Michałek, Adrian Brzózka i Piotrek Brzózka zdecydowali się wystartować w biegu pod skocznie imienia Adama Małysza w Wiśle. Ich spontaniczny pomysł okazał się sporym sukcesem. Mariusz Michałek melduje się na 1?? miejscu ????????. Adrian Brzózka zajmuje 5?? miejsce a Piotr 8??.

Gratulacje ????????????