Aktualności

Autor: Karol Ostaszewski 10 marca 2023

Paweł Bernas i Michał Paluta wystartowali w Andalucia Bike Race 2023!

ETAP 1 - 48km, 1800m w pionie

Michał Paluta i Paweł Bernas ZWYCIĘZCAMI pierwszego etapu Andalucia Bike Race!!!

Naszych kolarzy najpierw zaskoczyła pogoda, która nie przypomina w ostatnich dniach tej dobrze znanej Hiszpańskiej aury. Na trasie pojawiło się błoto, a nawet miejscami śnieg.

Początek etapu był dość nerwowy, a naszej parze przydarzyły się drobne kłopoty techniczne. Uporali się z nimi dość szybko, ale taka przygoda we wczesnej fazie wyścigu spowodowała, że utknęli w korkach.

Gdy tylko przyszła do tego okazja, zabrali się za odrabianie strat. Współpracując i uzupełniając się nawzajem wyszli na drugie miejsce, a w końcówce wyścigu objęli prowadzenie, którego nie oddali już do linii mety!

ETAP 2 - 54km, 1400m w pionie

4. miejsce na, drugim etapie Andalucía Bike Race!

Cały wyścig jechali w większej, około 10. osobowej grupie, która traciła od 2 do 4min do prowadzącej od samego początku etapu pary.

Nasi zawodnicy zdecydowali się na atak po drugie miejsce na kilka kilometrów przed metą. Niestety zabrakło im kilkaset metrów i zostali doścignięci przez grupę pościgową, a o miejscach zadecydował finish!

Nasza para utrzymała pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej i jutro dalej jedzie w koszulkach liderów ????

ETAP 3 - 64km, 2200m w pionie

Nie do końca poszedł ten dzień po myśli naszych kolarzy.

Michał Paluta złapał małe przeziębienie i po słabo przespanej nocy nie czuł się najlepiej. Ciężar jazdy wziął na siebie Paweł Bernas, który dostosowywał przez cały etap tempo do możliwości swojego partnera. Chłopaki zakończyli etap na 9. miejscu, a w klasyfikacji generalnej aktualnie są na 4 pozycji z niewielką stratą do 2. miejsca!

ETAP 4 - 32km, 880m w pionie - Jazda parami na czas 

Chłopaki zajmują 7 miejsce z niewielką stratą do czołówki.

Utrzymują również 4. pozycję w klasyfikacji generalnej całego wyścigu.

ETAP 5 - 92km, 1900m w pionie

Chłopaki do etapu przystąpili z pozytywnym nastawieniem, jednak choroba Michała Paluty dała o sobie ponownie znać.

Czuł się słabo, miał problem z odpowiednim odżywianiem, a nogi były "puste". Przejechali etap spokojnie i odpowiedzialnie. Można powiedzieć, że Paweł zaopiekował się Michałem! Jadą jednak dalej i mają na celu ukończenie całego wyścigu!

Aktualnie znajdują się na 7. pozycji w klasyfikacji generalnej.

ETAP 6 - 49km, 1100m w pionie

Michał Paluta i Paweł Bernas zajmują 5. miejsce na ostatnim etapie Andalucía Bike Race i kończą całe zmagania na 6 miejscu w klasyfikacji generalnej!

Po ostatnich ciężkich dniach, dziś dla naszej pary wyszło słońce! Michał czuł się znacznie lepiej, Paweł w końcu mógł mocniej nacisnąć na pedały!

Jak na to co przytrafiło im się po drodze, to świetny wynik i ogromne doświadczenie!