Aktualności

Autor: Karol Ostaszewski 16 lutego 2023

Krzysztof Łukasik zajmuję 2. miejsce w klasyfikacji Generalnej Mediterranean Epic

Etap 1 - Jazda indywidualna na czas, 18km, 650m w pionie

Wyścig tradycyjnie rozpoczął się od jazdy indywidualnej na czas prowadzącej z Oropesy na pobliskie wzgórze. Na początku kolarze musieli zmierzyć się z długą prostą po asfalcie, a następnie całkiem wymagającym odcinkiem po skalistej plaży. Po około 5 kilometrach do pokonania był podjazd o długości 1500m, po którym następował dość długi zjazd.

W końcu na około 9 kilometrów do mety teren zaczynał się wznosić i nie odpuszczał aż do samej mety.

Najszybciej trasę pokonał dziś Andreas Seewald, który wyprzedził Krzysztofa o 15 sekund.

Świetnie także pojechali Paweł Bernas i Michał Paluta, którzy zajęli odpowiednio 16. oraz 17. lokatę! Karol Ostaszewski zajął 32 miejsca.

W Masters30 pierwsze miejsce zajął Adrian Brzózka!

Etap 2 - 80 kilometrów, 2200m w pionie

Drugi odcinek w skrócie składał się z kilku krótszych podjazdów na początku etapu oraz dwóch głównych wspinaczek na 20. oraz 50. kilometrze.

Wyścig zaczął się dość ospale, a w pierwszego singla każdy nasz zawodnik wjechał wysoko. Na pierwszym bufecie po kilku wzniesieniach w sporej około 15 osobowej grupie jechał Berni oraz Krzychu, a w drugiej grupie minutę za nimi Karol z Michałem.

Kolejny długi podjazd delikatnie przerzedził grupy, ale dopiero w połowie etapu od czołówki oderwało się trzech zawodników z Niemiec.

Ostatni podjazd był bardzo stromy. Paweł współpracując z Krzysztofem próbowali dogonić podium, a kilka minut za nimi wspólnie podążała pozostała nasza dwójka zawodników Elity.

Ostatni odcinek do mety nie zmienił jednak wiele w klasyfikacji.

Etap Wygrał Georg Egger - 3:24:14
5. Krzysztof Łukasik - 3:27:!2
6. Paweł Bernas - 3:27:25
18. Michał Paluta - 3:31:37
23. Karol Ostaszewski - 3:32:32

W Masters30 Adrian Brzózka zajął PIERWSZE miejsce!

Po dwóch etapach w klasyfikacji generalnej Krzysztof zajmuje 3. a Paweł 7. miejsce!

Etap 3 - 105km, 2100m w pionie

To był prawdziwy królewski etap!

Rywalizacja rozpoczęła się dla nas bardzo obiecująco. Na szczycie pierwszego długiego podjazdu w czołowej, około 30. osobowej grupie jechali Paweł Bernas, Michał Paluta oraz oczywiście Krzysztof Łukasik! Trochę dalej, w okolicach 40. miejsca był Karol Ostaszewski.

Na pierwszym zjeździe poważne wywrotki zaliczyli Paweł oraz Karol - dojechali do boksu, w którym dokonali niezbędnych napraw i ruszyli do dalszej rywalizacji w tempie optymalnym do ich stanu.

W międzyczasie w czołówce doszło do małych podziałów - Krzysztof był w pierwszej, a Michał w drugiej grupie.

Szutrowe kilometry mijały bardzo powoli. W końcu na ostatnim podjeździe z wyselekcjonowanej czołówki został Kokos. Po długim zjeździe do mety i pogoni zajął 4 miejsce!

Na świetnym - 9. miejscu etap ukończył Michał Paluta wygrywając sprint z drugiej grupy.

Na 35 miejscu etap ukończył Karol Ostaszewski, a Paweł Bernas 74.

Od pierwszego podjazdu na prowadzenie w kategorii Masters30 wyszedł Adrian Brzózka, który skrupulatnie wyprzedał kolejnych zawodników elity. Na mecie zameldował się w top30 open i 1 miejscu w kategorii!

Etap 4 - 54km, 1100m w pionie

Michał, Krzysztof oraz Paweł od samego startu jechali w czołowej grupie, która z każdym kilometrem się uszczuplała. Na ostatnim podjeździe grupa znacznie przyspieszyła, ale nie miało to w pływu na jej sład.

Na 3 kilometry do mety po wyjeździe z plaży na atak zdecydował się Paweł Bernas! Utrzymał on do mety kilkunastosekundową przewagę i został zwycięzcą ostatniego etapu!
Krzysztof Łukasik był 5. Michał Paluta 11.a Karol Ostaszewski po defekcie i innych chorobach 75!

Adrian Brzózka dołożył czwarte zwycięstwo etapowe i wygrał z dużą przewagą klasyfikacje generalną!