O nas

JBG-2 Team to jedna z najlepszych grup kolarskich w Polsce!

 

Historia zespołu sięga 2008 r. kiedy to z inicjatywy właściciela firmy JBG-2 został utworzony pierwszy skład grupy.  Z pasji do "dwóch kółek" powstała zawodowa grupa kolarska, której zawodnicy od lat siegają po najbardziej prestiżowe tytuły na arenie polskiej i międzynarodowej. Częścią zespołu był zawodnik oraz trener – „legenda polskiego MTB” – Marek Galiński. Zespół należy do dywizji UCI , dzięki temu kolarze wchodzący w skład zespołu mogą uczestniczyć w imprezach sportowych o najwyższej randze w klasyfikacji.  

 

Więcej o naszej historii można przeczytać poniżej:

Góry to świetne miejsce do rozwijania kolarskiej pasji. Mamy siedzibę w polskich Beskidach, a naszym drugim domem jest Hotel Podium*** w Wiśle, w którym organizujemy obozy i treningi. Świetna baza treningowa, talent i ciężka praca to sposób na życie dla naszych kolarzy. 

 

Po dołączeniu do kadry narodowej w 2006 roku, Adrian i Piotr Brzózka zaczęli traktować kolarstwo poważniej.  Kariera sportowa nabrała tempa.

 

Rok 2008 to rok Igrzysk Olimpijskich, na których Marek Galiński po raz czwarty w karierze reprezentował polskie kolarstwo górskie. Był to również początek dzisiejszego JBG-2 TEAM. Drużyna JBG-2 stawała się coraz bardziej widoczna w kolarskim świecie. Niezależność była gwarancją swobodnej realizacji własnych planów.

 

Po przekształceniu się w profesjonalną drużynę MTB, JBG-2 Team zaczął brać udział w coraz większej liczbie wyścigów Pucharu Świata i najważniejszych imprezach kolarskich takich jak Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, Meditarranean Epic, Costa Blanca Bike Race, Salamina MTB Epic, Shimano Super Cup oraz inne zaowdy z kalendarza UCI. W Polsce naszych zawodników można obserwować podczas zmagań w Pucharach Polski oraz na imprezach rangi Mistrzowskiej.

 

W sezonie 2023 Krzysztof Łukasik sięgnął aż trzykrotnie po tytuł Mistrza Polski w trzech odmianach kolarstwa górskiego: XCO, XCC, XCM.

 

Przez lata zespół ewoluował, biorąc pod swoje skrzydła wielu wybitnych kolarzy specjalizujących się zarówno w przełajach, jak i maratonach. Drużyna osiąga tytuły i wyniki na poziomie krajowym i międzynarodowym. Grupa zarejestrowana jest w Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI.

 

Nasza pasja do dwóch kółek trwa niezmiennie od ponad 16 lat!

 

Firma JBG-2 od wielu lat wspiera i tworzy JBG2 TEAM jako główny sponsor teamu!

 

Firma JBG-2 od 30 lat zajmuje się produkcją urządzeń chłodniczych JBG-2 Sp. z o.o. | Profesjonalne urządzenia chłodnicze dla handlu (jbg2.com)

Ponadto jest producentem zaawansowanych technologicznie produktów:

https://jbgpv.pl/ Panele fotowoltaiczne oraz cała gama produktów z serii PV DESIGN.
https://jbght.pl/ Pompy ciepła z klasą A+++/A+++.
https://solidach.com.pl/ Innowacyjny dach fotowoltaiczny!
https://solitar.pl/ Domy prefabrykowane, których średni czas montażu wynosi tylko 3 dni!

 

W teamie znajduje się olimpijczyk (P.Brzózka). Zawodnicy JBG2 Team należą do ścisłej czołówki światowej oraz są stałymi członkami Reprezentacji Narodowej.

Skład zespołu:

Krzysztof Łukasik, kat. ELITE

Karol Ostaszewski, kat. ELITE 

Piotr Brzózka, kat. ELITE

Jacek Brzózka, kat. Masters 

Adam Cieślar, Mechanik / Masters