Aktualności

Autor: Karol Ostaszewski 16 stycznia 2023

Maksymilian Wiśniowski dołącza do naszej drużyny

Maksymilian Wiśniowski dołącza do JBG2 Team!

?? Wypowiedź Maksa na temat zmiany drużyny ??

"JBG2 CryoSpace MTB Team jest w tej chwili jedyną zawodową drużyną MTB w Polsce, a ja będę jej najmłodszym zawodnikiem. Jest to dla mnie spore wyróżnienie, które wiąże się oczywiście z małą tremą. Chciałbym pokazać się w tym sezonie z najlepszej strony. A plany na ten rok są bardzo duże dzięki możliwościom jakie da mi nowa drużyna.

Przebywam w tej chwili w Hiszpanii gdzie buduję "bazę", a już za niecałe dwa tygodnie pierwszy sprawdzian i zarazem punkt w przygotowaniach czyli Costa Blanca Bike Rare. Później również chciałbym startować nie tylko na krajowym podwórku, ale też za granicą, gdzie poziom jest znacznie wyższy. Cele także mam wysokie, ale dopiero wyścigi na wiosnę dadzą mi obraz na czym stoję, gdyż po przejściu do nowej kategorii ciężko dokładnie określić czego mogę się spodziewać. Na pewno jestem zmotywowany do pracy na pełnych obrotach i dawania z siebie jeszcze więcej."

Najważniejsze wyniki Maksa w kategorii Junior z zeszłego roku:
Mistrzostwo Polski XCM 2022, Bardo
II V-ce Mistrz Polski XCO 2022, Boguszów-Gorce
Zwycięstwa w dwóch edycjach Pucharu Polski: Krynica-Zdrój oraz Głuchołazy

Przed Maksymilianem debiut w kategorii do lat 23 oraz w Elicie! Jesteśmy pewni, że świetniesię odnajdzie w dorosłym kolarstwie.

Witaj w naszej drużynie!