Aktualności

Autor: JBG-2 TEAM 28 stycznia 2024

Krzysztof Łukasik zwycięzcą Costa Blanca Bike Race

Pierwszy wyścig w kolarstwie górskim sezonu 2024 za naszymi zawodnikami! Były to naprawdę wymagające i pełne emocji cztery dni w okolicach Calp.

Pierwszy etap rozpoczynał się wymagającymi 18. kilometrami po najciekawszych odcinkach Olty, a nastepnie przez 30 kilometrów wiódł już zdecydowanie mniej wymagającym terenem. Najlepiej z tym etapem poradził sobie Emil Hasund oraz nasz Krzysztof Łukasik. Nasz zawodnik jednak musiał uznać wyższość norweskiego zawodnika na finiszu. Karol Ostaszewski po równej, w większości samotnej jeździe zajał 8. lokatę.

Drugim etapem byla jazda indywidualna na czas - rozpoczynająca się sekcją rodem z urbanDH po schodach Altei, a następenie spokojnie zaostrzała swój charakter. Wisienką na torcie był niespełna 3. kilemtrowy podjazd, na którym nachylenie kilkukrtonie przekraczało 30%. Nasi zawodnicy dali z siebie wszystko i zajęli odpowiednio 4 oraz 6 pozycję. Utrzymali również swoje pozycje w klasyfikacji generalnej.

Trzeci, Królewski Etap budził grozę. Najpierw kilka kilometrów podjazdu po asfalcie, a następnie długi singiel skutrcznie podzieliło peleton. W pierwszej grupie znajdowali się nasi dwaj zawodnicy oraz trzej reprezentanci Norwegii. Na najdłuższym podjeździe wyścigu pod bernie, Krzysztof znajdował się w walce o pierwsze, a Karol Ostaszewski 4. miejsce na etapie.
Jednak wymagajace i technicze zjazdy nie oszczędziły zawodników z skanydawii, popełnili serie błędów, która skutkowała defektami. Krzysztof w międzyczasie pomylił trasę, a Karol poprostu robił swoje. 
Na lekko ponad 10km przed metą Karol, Krzysztof oraz jeden z norwegów "spotkali się" w pierwszej grupie i rozpoczęła się walka o zwycięstwo! Znowu najwięcej siły miał KRzysztof, a tuż za nim na 2. miejscu linie mety przektroczył Karol!

Ostatni etap, to już tylko 40 kilometrów. Kolejne strome podjazdy zostawały w nogach. Najpierw pierwszą grupę opóścił Karol, a dwa podjazdy dalej Krzysztof. Walka jednak trwała do końća. Straty naszych zawodników były małe. Na mecie Krzyszof był 4, a Karol 6. 

W klasyfikacji generalnej zwycięstwo odniósł Krzysztof Łukasik!!! Karol Ostaszewski był 6.