Kilka słów o najważniejszym wyścigu tego sezonu!
Krzysztof Łukasik na IO w Paryżu 2024:

Kalendarz startów, zgrupowania i wyjazdy dostosowaliśmy pod ten jeden wyścig.
Postawiliśmy na sprawdzony kalendarz z kilkoma nowościami uzupełniającymi luki.

Pierwszym krokiem na Igrzyska były wewnętrzne kwalifikacje, które nasz główny kandydat zdecydowanie wygrał i pokazał, że jest gotowy reprezentować Polskę na najważniejszej imprezie czterolecia.

Po drodze Krzysztof Łukasik zgarnął jeszcze DWIE koszulki Mistrza Polski i ruszył w drogę do Andory gdzie przygotowywał się do Igrzysk Olimpijskich.

Trzy tygodnie pobytu minęły szybko, ale co ważniejsze bez żadnych problemów – a plan treningowy został zrealizowany w 100%.

Przyszedł wielki dzień! Poniedziałek, 29 lipca 2024 – wyścig elity mężczyzn w kolarstwie górskim w Paryżu.

To był ciepły dzień, a na trasie panowała jeszcze gorętsza atmosfera dzięki tysiącom kibiców. Runda wymagająca, szybka, bardzo interwałowa.

Krzysztof walczył od startu jadąc na granicy top20. Ryzykował, atakował i starał się poprawić swoją pozycję. Niestety kumulujące się zmęczenie i walka o każdą sekundę sprawiły, że na 3 okrążeniu do mety zaliczył upadek, który wybił go z rytmu.

Walcząc do samego końca dojechał na i tak świetnym – 27 miejscu!

Jesteśmy dumni z drogi, którą razem pokonaliśmy i tego jak zaprezentował się Krzysztof! Nie bał się zaryzykować, spróbować osiągnąć coś więcej!

Jak sam mówił na mecie, był to najcięższy wyścig w jego karierze, a atmosfera była niesamowita. Wspomina, gdy tłum (głównie francuskich) kibiców w najcięższym momencie ostatniej rundy skandował jego imię!

Krzysztofie, jeszcze raz największe gratulacje! W imieniu naszym oraz naszych partnerów bardzo Ci dziękujemy za te sportowe emocje!