Aktualności

Autor: JBG-2 TEAM 9 kwietnia 2024

Krzysztof i Karol w TOP20 w Nales UCI HC

Krzysztof Łukasik 18. oraz Karol Ostaszewski 20. w Nales!

Jak mówią nasi zawodnicy ta sobota nie należała do ich najlepszych dni na rowerze, ale dali z siebie wszystko i walczyli do końca o jak najlepsze miejsca!

Komentarz Krzysztofa”

“Nasz kalendarz w tym sezonie bogaty jest w solidne wyścigi, a kolejnym sprawdzianem formy była impreza HC w Nales. Sama wyścig rozpoczął się dla mnie zwyczajnie. Rozbiegówkę zakończyłem w okolicach 10 miejsca z myślą, że zaraz zacznę walkę o wyższe lokaty. Pierwsze dwie rundy były jeszcze całkiem niezłe. Jechałem w większej grupce nie tracąc znacząco do zawodników prowadzących w wyścigu. Moje problemy rozpoczęły się na kolejnym okrążeniu, a strata zamiast maleć zaczęła rosnąć. Ta niemoc trwała już do końca wyścigu. Metę przekroczyłem wymęczony i bardzo rozczarowany. Zdecydowanie nie jestem z siebie zadowolony. Obiektywnie, nie był to dobry wyścig w moim wykonaniu. Czasem jednak tak się zdarza. Motywacja do poprawy jest duża, a najważniejsze starty dopiero przede mną.”

Komentarz Karola:

„Wyścig rozpocząłem od kolejnego w tym sezonie doskonałego startu i miałem nawet przyjemność przez chwilę prowadzić ten peleton. Pierwsze okrążenie było całkiem szybkie, za co zapłaciłem na drugiej rundzie - musiałem przezwyciężyć mały kryzys, doskwierała mi pierwsza w tym roku tak wysoka temperatura - 28 stopni. Szybko jednak zarządziłem gorszą chwilą, wróciłem do dobrego tempa jazdy i zyskałem kilka pozycji! Chciałoby się być te kilka oczek wyżej, ale cierpliwie robię swoje - cele na ten sezon mamy jasno określone ??