Aktualności

28 maja 2018

Puchar Świata bez sukcesów, za to ze zebranym doświadczeniem

Puchar Świata bez sukcesów, za to ze zebranym doświadczeniem

W Novym Mescie na Moravie odbył się kolejny Puchar Świata XCO, gdzie startowało dwóch naszych reprezentantów. W sobotę w kategorii U23 startował Mateusz Nieboras. A w niedziele Mariusz Michałek. W przypadku Mateusza, wyścig znowu nie ułożył się pomyślnie. Podczas rywalizacji na około 50 pozycji był zmuszony się wycofać z powodu skrzywionej przerzutki.

Mniej pecha miał Mariusz Michałek, który jest specjalistą od maratonów, ale chciał spróbować swoich sił na bardziej agresywnym wyścigu. W kategorii elity wystartowało 147 zawodników, zawodnicy mieli do pokonania 6 rund z dojazdem co dawało 25 km. "Mario" ukończył wyścig na 89 pozycji. Swój start krótko skomentował:

"Największą trudnością w wyścigach na takim poziomie jest runda rozpędowa, na której każdy walczy o pozycję, wysoka prędkość i duża ilość kurzu w powietrzu skutkuje kraksami, które losowo mogą wykluczyć z rywalizacji. Trasa w Novym Mescie jest trudna technicznie i wymagająca fizycznie, ale podobała mi się. Jak na pierwszy start w Pucharze Świata, myślę że zaliczyłem dobry start, dziękuje również polskim kibicom!"