Aktualności

20 maja 2019

Puchar Świata XCO rozpoczęty w błotnistym Albstadt

W niemieckim Albstadt pogoda nie oszczędziła nazych zawodników... Ale mimo to mogą być zadowoleni z tego startu w Pucharze Świata XCO!

Jakub Zamroźniak zajął 48 miejsce w elicie mężczyzn, a Krzysztof Łukasik był 75. Obaj zaliczyli spory awans w stosunku do pozycji startowych

Pierwsza runda Pucharu Świata oczami, a raczej nogami  Kuby Zamroźniaka:

"Wystartował Puchar Świata XC, tym razem pierwsza edycja odbyła się w niemieckim Albstad. Trasa została bardzo ułatwiona pod względem technicznym, jednak fizycznie była dalej wymagająca. Zostały usunięte wszystkie dropy, a do tego większość rundy przebiegała po ubitym szutrowym podłożu, przez co wyścig zapowiadał się naprawdę szybki w suchych warunkach.

Do pokonania mieliśmy sześć pełnych okrażeń, plus jedną rozbiegową. Stając na starcie z numerem 113, byłem już nastawiony psychicznie, że początek będzie u mnie bardziej przypominał bieg z rowerem, niż samą jazdę. Dopiero w połowie wyścigu mogłem zacząć jechać swoim tempem, skutecznie przebijając się do przodu. Ostatecznie ukończyłem swój pierwszy Puchar Świata w Elicie na 48 miejscu."