Aktualności

29 października 2018

Podsumowanie sezonu! Nasi zawodnicy wygrali 33 razy, zdobyli 81 miejsc na podium, zebrali 707 pkt UCI!

Nasz młody talent Mateusz Nieboras zdobył 3 medale Mistrzostw Polski w tym koszulkę Mistrza Polski w XCM!

Sezon 2018 możemy podsumować krótko, że był udany. Wygrywaliśmy w Polsce i za granicą. Początek sezonu obfitował w starty UCI. Dlatego na początek krótkie podsumowanie startów gdzie zebraliśmy punkt UCI:

Costa Blanca Bike Race UCI– Klasyfikacja generalna – 8 m. Mariusz Michałek i Mariusz Kozak

Mediterranean Epic UCI - Klasyfikacja generalna - 3 m. Adrian Brzózka

Pretorian Race UCI - Klasyfikacja generalna - 7 m. Adrian Brzózka:

UCI Kamenjak Rocky Trails – 3 m. Łukasz Helizanowicz – junior

Tour of Malopolska (2.2 UCI) Klasyfikacja generalna – 11 m. - Adrian Brzózka

Tour of Malopolska – 3 etap – 8 m. Adrian Brzózka

Bike Adventure Cryospace UCI – 1 m. Adrian Brzózka, 2 m. Kozak Mariusz, 3 m. Mariusz Michałek

Strabag Czech MTB cup UCI – XCO 10 m. Mariusz Michałek

Strabag Czech MTB cup Brno- C1 UCI - 3 m U23 Mateusz Nieboras

ReStart Kupa UCI- XCO – 4 m. Mariusz Michałek

UCI MTB MARATHON SERIES – Sakarya, Turcja - Klasyfikacja generalna- 4 m. – Wojciech Halejak

Na naszym podwórku, wygraliśmy kilkadziesiąt maratonów i klasyfikacje generalne.

Zdobyliśmy całe podium w klasyfikacji generalną jedynego wyścigu etapowego MTB UCI – Bike Adventure Cryospace. Wygrał Adrian Brzózka, drugie miejsce zajął Kozak Mariusz, trzecie miejsce Mariusz Michałek

W największym w Polsce cyklu maratonów MTB – Bikemaraton Mariusz Kozak wygrał klasyfikacje generalną, drugie miejsce zajął Wojtek Halejak Mountain Biker. 5 miejsce zajął Karol Rożek, który niestety pauzował z powodu kontuzji.

W Bike Atelier Maraton klasyfikacje generalną wygrał Wojciech Halejak, 5 miejsce zajął Piotr Brzózka oraz 6 Karol Rożek.

Kolejny duży cykl imprez, które odbywały się głównie w województwie opolskim i dolnośląskim- Strefa MTB Sudety wygrał również Wojtek Halejak Mountain Biker

W Vienna Life Maraton w klasyfikacji generalnej 4 miejsce zajął Karol Rożek, 5 Mariusz Kozak, 7 Wojciech Halejak, 8 Mariusz Michałek i 10 Piotr Brzózka.

Łukasz Helizanowicz walczył w Pucharach Polski XCO i ostatecznie zajął 2 miejsce w klasyfikacji generalnej!

Nasz zawodnik masters Jacek Brzózka również sukcesywnie kolekcjonował medale. Zdobył dwa medale Mistrzostw Europy oraz 3 medale Mistrzostw Polski!

Dziękujemy wszystkim sponsorom i partnerom za wsparcie w sezonie 2018! Już jesteśmy myślami w przyszłym sezonie i obiecujemy, że nie zabraknie wygranych w 2019!