Aktualności

18 sierpnia 2018

Mateusz Nieboras Mistrzem Polski U23 w XCM!

W Wiśle po okolicznych ścieżkach Beskidów nasi zawodnicy ścigali się o medale Mistrzostw Polski w Maratonie. Na dystansie 69km to było wiele wymagających podjazdów i zjazdów, które dały się we znaki wszystkim zawodnikom i sprzęcie...

Rekordowa ilość defektów wykluczył kilku naszych zawodników z rywalizacji. Mateusz Nieborasa poradził sobie najlepiej w kategorii open zajmując 5 miejsce i jednocześnie zdobył koszul w kategorii U23. W top 10 również zmieścił się Mariusz Kozak zajmując 8 miejsce oraz Mariusz Michałem na 10 miejscu. Rywalizuje pomimo defektów ukończył Piotr Brzózka i Karol Rożek, który nieszczęśliwie zaliczył upadek.

Naszego juniora Łukasza Helizanowicza w połowie wyścigu na czołowej pozycji wyeliminował defekt tylnego koła i w tym przypadku nie była to zwykła guma...

Jacek Brzózka wygrał wyścig w swojej kategorii jadąc na tyle rozważnie że unikał defektów

Pomimo nie pechowego występu zawodników elity nasz team zwyciężył w klasyfikacji teamowej!

Nasz mistrz krótko skomentował swój występ:
"Wygrywam drugą dla mnie najważniejszą imprezę w Polsce. Bardzo mnie to cieszy mimo to że dziś nie był mój dzień. Defekt po 20 kilometrze dużo mnie kosztował sił co musiałem odczuć na końcówce wyścigu . Przebieg wyścigu jak i sam wyścig oceniam bardzo pozytywnie mimo że był to jeden z najcięższych maratonów jaki miałem okazję jechać. Dziękuję za wsparcie na trasie kibiców i chłopaków z teamu na bufetach, o nich się zawsze mało mówi a robią dobrą robotę