News

Wystartował sezon przełajowy!!!

Sezon przełajowy startuje ????

W sobotę na zawodach w Suszcu na medal spisał się Jacek Brzózka zajmując 2 miejsce w kategorii masters 

W kategori elity nasi zawodnicy zajeli następujące miejsca:

8. Wojtek Halejak

10.  Mariusz Michałek

14. Piotr Brzózka

W Niedzielę natomiast odbyły się zawody przełajowe w Katowicach z cyklu Orlen Puchar Polski. Uplasowaliśmy się na następujących lokatach:

7.  Halejak Wojciech

11. Brzózka Piotr

Gratujemy wszystkim naszym zawodnikom niezłych wyników w szczególności zważając na fakt że tydzień wcześniej zakończyli sezon mtb.

W Niedzielę również odbył się uphill na Stożek w którym triumfował Mariusz Kozak

Fot.Michał Górny

Nasze występy na mistrzostwach Europy XC i na Barbarian Race

W ubiegły weekend Krzysztof Łukasik zajmuje 24 miejsce podczas Mistrzostw Europy Cross Country w Monte Tamaro ????????.

Ze względu na odwołany finał Bikemaratonu Mariusz Michałek, Adrian Brzózka i Piotrek Brzózka zdecydowali się wystartować w biegu pod skocznie imienia Adama Małysza w Wiśle. Ich spontaniczny pomysł okazał się sporym sukcesem. Mariusz Michałek melduje się na 1?? miejscu ????????. Adrian Brzózka zajmuje 5?? miejsce a Piotr 8??.

Gratulacje ????????????

Puchar Polski w maratonie Sobótka

W minioną Sobotę podczas Bikemaratonu w Sobótce nasi zawodnicy spisali się ma medal!!! 

Rywalizację na 70 kilometrowej trasie wokół góry Ślęży wygrał Kuba Zamroźniak który na linię mety wjechał przed Adrianem Brzózką.

W klasyfikacji do lat 23 zwycięża Mateusz Nieboras. A w mastersach pierwszy na linie mety wjeżdża jak zwykle Jacek Brzózka.

Pozostali zawodnicy meldują się na następujących lokatach:

5. Wojciech Halejak

6. Mariusz Kozak

8. Piotr Brzózka

Zawody w Sobótce były również finałową edycją Pucharu Polski w maratonie, w którym klasyfikację generalną wygrywa Adrian Brzózka  przed Kubą Zamroźniakiem i Krzysztofem Łukasikiem który był nieobecny podczas finałowej edycji, ponieważ startował w tym czasie na Mistrzostwach Świata XCO w Austryjackim Leogang, zajmując tam bardzo dobrą 30 lokatę.

Fot. Michał Górny

Jesienne wyścigi dla JBG2

W miniony weekend team JBG2 startował aż w trzech wyścigach ?????????????????????????.

Najbardziej prestiżowym z nich był nie wątpliwie "podwójny" puchar świata w Novym Mescie. Naszym reprezentantem w Czechach był Krzysztof Łukasik, który w pierwszej czwartkowej edycji zajął 73 miejsce. W niedzielę Krzysiek rozkręcił się i był 47 ze stratą 4:40 do zwycięzcy ????????????.

W Sobote pozostała część "czerwonego pociągu" startowała na Bikemaratonie w Świeradowie Zdroju osiągając następujące rezultaty:

1?? Kuba Zamroźniak????

2?? Mateusz Nieboras????

4?? Mariusz Kozak

5?? Mariusz Michałek

6?? Wojtek Halejak

W Niedzielę było widać że nasi zawodnicy opanowali technikę jazdy w błocie do perfekcji ???? i zajęli całe podium Bikeatelier maratonu w Rybniku ????????????. Na metę wjechali w następującej kolejności:

1?? Mateusz Nieboras????

2?? Wojtek Halejak????

3?? Mariusz Kozak????

4?? Piotr Brzózka

5?? Adrian Brzózka

W mastersach jak zwykle zwycięża Jacek Brzózka ????????????????

Puchar Polski w maratonie Wisła

Kolejny weekend. Kolejne sukcesy!!! Kolarze JBG2 wjeżdżają na Podium ????????????.

Mateusz Nieboras zwycięża ???? w trzeciej edycji Pucharu Polski, która odbyła się podczas BikeAtelier Maratonu w Wiśle. Na metę wjeżdża wraz z Adrianem Brzózką, który tego dnia był drugi ????. Trzy minuty później na metę wjeżdża trzy osobowa grupa kolarzy, która walczyła o trzecie miejsce. Ostatecznie Piotr Brzózka po zaciętym finiszu zajął 4?? miejsce, a Mariusz Michałek 5??. Mariusz Kozak przyjechał na 6?? pozycji.

Wielkie gratulacje należą się także dla Jacka Brzózki, który zajął drugie miejsce ????w kategorii masters. ????

Foto ???? pause

JBG2 TEAM z kompletem medali na Mistrzostwach Polski w maratonie!!!

Mistrzostwa Polski w  po raz drugi z rzędu dla naszego klubu okazują się niezwykle udane. Ponieważ po raz kolejny wracamy z Gdyni z kompletem medali. Zarówno Adrian Brzózka kat. Elite i Mateusz Nieboras kat. U-23 bronią swoje tytuły mistrzowskie uzyskane w ubiegłym sezonie.

Adrian Brzózka odjechał stawce na drugim okrążeniu i samotnie uciekając uzyskal na mecie sporą przewagę. O dalszej kolejności zawodnikow na mecie zadecydowały ostanie kilometry trasy, które naszpikowane były stromymi podjazdami. To właśnie tam 10 osobowa grupka pościgowa podzieliła się. Ostatecznie po 90km rywalizacji nasi zawodnicy zameldowali się w pierwszej 10 w następującej kolejności:

 • 1. Adrian Brzózka
 • 2. Krzysztof Łukasik
 • 3. Kuba Zamroźniak
 • 4. Piotr Brzózka
 • 8. Wojtek Halejak
 • 9. Mateusz Nieboras 1. w U-23
 • 10. Mariusz Kozak
 • 11. Mariusz Michałek

W kategorii Masters świetnie spisał się także Jacek Brzózka, który dojechał na 3 miejscu.

fot. Michał Górny

Kolejny weekend ścigania za nami!!!

W sobotę Piotr Brzózka został Mistrzem Śląska CrossCountry  podczas zawodów "rowerowa petarda" w Jastrzębiu Zdroju.

Adrian Brzózka był drugi, a Mariusz Michałek znalazł się tuż za podium na czwartej pozycji.

Natomiast w niedzielę pozostała część naszej ekipy walczyła na trasie wyścigu górale na start w Wałbrzychu z mocną międzynarodową obsadą. Nasi zawodnicy tego dnia wywalczyli następujące miejsca:

6. Krzysztof Łukasik

10. Jakub Zamroźniak

19. Mateusz Nieboras

22. Mariusz Kozak

Zawody w Wałbrzychu były także ostatnim wyścigiem zaliczanym do cyklu Orlen Cup, którego klasyfikację generalną wygrał Krzysztof Łukasik

Czerwono na Podium! JBG2 zgarnia wszystko!!!

W Złotoryji podczas drugiej edycji pucharu Polski, która odbyła się w ramach Bikemaratonu nasi zawodnicy zgarneli całe Podium. Zwycieżył Krzysztof Łukasik, który na metę dojechał wraz Kubą Zamroźniakiem i Adrianem Brzózką.

Kilka minut później dojechali kolejno:

4. Wojtek Halejak

5. Mariusz Kozak

6. Mateusz Nieboras 1 w U23

8. Mariusz Michałek

10. Piotr Brzózka

W Niedzielę czerwony pociąg nie zwolnił tempa i nasi zameldowali się pełnym składem na mecie Bikeatelier Maraton w Psarach. Zwyciężył Adrian Brzózka przed Piotrem Brzózką i Wojtkiem Halejakiem. Pozostali zawodnicy dojechali na następujących miejscach:

4. Mariusz Michałek

5. Mariusz Kozak

6. Mateusz Nieboras

Fot. Michał Górny, Wojciech Halejak, Mariusz Kozak

Puchar Polski w maratonie MTB Myślenice

Na inaugurujących Puchar Polski w maratonie zawodach w Myślenicach na ciężkiej trasie w strugach deszczu zwycięża Krzysztof Łukasik, który potwierdza tym samym swoją doskonałą dyspozycję.

Pozostali nasi zawodnicy również pojechali dobry wyścig i pojawili się na linii mety na następujących pozycjach:

 • Mariusz Kozak 3msc.
 • Piotr Brzózka 4msc.
 • Jakub Zamroźniak 6msc.
 • Mateusz nieboras 2msc. U23.

fot. Michał Górny

Mistrzostwa Polski Cross Country Mrągowo. Wielki Sukces dla JBG2!!!

Mistrzostwa Polski Cross Country w Mragowie okazały się sporym sukcesem dla teamu JBG2!

Nasi reprezentanci pojechali znakomite wyścigi. Dobrą passę dla klubu rozpoczął Jacek Brzózka, który w sobotnim wyścigu kategorii masters obronił tytuł Mistrza Polski z przed roku. Natomiast w niedzielnym wyścigu kategorii Elite Krzysztof Łukasik potwierdził dominację naszego klubu na krajowym podwórku, zdobywając złoty medal ze sporą przewagą.

Na uwagę zasługuje także bardzo dobra jazda Adriana Brzózki, który niemalże otarł się o brązowy medal, tracąc do trzeciego miejsca zaledwie kilkanaście sekund. Wojtek Halejak melduje się w top 10 zajmując 9 miesjce. A Mariusz Kozak plasuje się tuż za czołową 10 zawodników krojowego czempionatu zajmując 11 pozycje. Mariusz Michałek dojeżdża na 13 miejscu.

PUCHAR CZECH ZADOV

W sobotę nasi zawodnicy wystartowali w Pucharze Czech Cross Country. Na trudnej technicznie trasie w Zadovie przy mocnej obsadzie najlepszy wynik z naszego składu zanotował Krzysztof Łukasik, który tego dnia był 16. Do zwycięscy Fini Carstensen'a Sebastian'a stracił niecałe 5 minut.

Nasi pozostali reprezentanci zanotowali następujące rezultaty:
Mateusz Nieboras 10 w kat. U-23
Mariusz Kozak 40 w kat. Elite

Pozostała część naszego składu wystartowała w Memoriale Henryka Łasaka w Limanowej.

Tymi dwoma wyścigami kończymy cykl przygotowań do Mistrzostw Polski Cross Country, które odbędą się za tydzień w Mrągowie.
Trzymajcie za nas kciuki!!!

Krzysztof Łukasik komentuje zawody w Orawce

Bez wątpienia Puchar Szlaku Solnego ma status kultowego wydarzenia, a w środowisku krąży wiele legend na temat tras i warunków panujących podczas tych imprez. Nie inaczej było i tym razem – agrafki po stoku i  sztywne, długie, ciągnące się do samego nieba podjazdy nadawały rundzie lekko oldskulowego sznytu…. który mi osobiście zazwyczaj odpowiada.  

W tym miejscu muszę wspomnieć, iż szczęśliwie nieopodal trasy mieszka nasz klubowy kolega Kuba Zamroźniak. Miałem więc okazję pozytywnie  nastroić się przed startem korzystając z orawskiej gościnności, a o serdeczności Pani Lucyny, będę opowiadał anegdotki jeszcze przez długi czas! :) 

Wracając jednak do samego wyścigu.  Zapowiadał się dosyć poważnie, a obecność na starcie całej plejady polskich gwiazd zwiastowała ciekawą konfrontację. 

W moim wykonaniu rywalizacja rozpoczęła się zupełnie standardowo. Po spokojnym starcie, niespiesznie przebijałem się do przodu, aby na najdłuższym podjeździe rundy dojechać do prowadzących w tamtej chwili Filipa i Mateusza. Tym razem miałem jednak trochę lepszy dzień i nawet udało mi się odskoczyć od chłopaków. Uzyskanego wtedy prowadzenia nie oddałem już do mety, a z każdym kółkiem nieśmiało powiększałem swoją przewagę. 

W perspektywie powoli zbliżających się Mistrzostw Polski XCO mój wynik jest motywujący. Nie pozostaje mi więc nic innego jak korzystać z możliwości Hotelu Podium,  przy okazji “co nieco” trenując.