Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe

vlm_warszawa_szymon_gruchalski1

Warszawska edycja Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe była przede wszystkim wietrzna i szybka. Najszybsi zawodnicy wyznaczone 86 kilometrów pokonali ze średnia prędkością aż 35 km/h.

Już po pierwszych mocnych atakach na prowadzenie wyszli Mariusz Gil i Andrzej Kaiser (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) oraz Wojciech Halejak (JBG-2 Professional MTB Team). Taki podział grupy dowieźli do mety na Wilanowie, a miejsca na poszczególnych stopniach podium rozstrzygnęli między sobą na finiszu. Wojciech Halejak po zaciętej walce wywalczył miejsce 2., przyjeżdżając tuż za Mariuszem Gilem. Kolejni zawodnicy JBG-2 wjechali na metę w następnej grupie – na miejscu 7. Karol Rożek, a na 9. Patryk Piasecki.

vlm_warszawa_szymon_gruchalski„We trójkę jadąc po zmianach wypracowaliśmy sporą przewagę nad grupką pościgową (trzeba przyznać, że Andrzej jechał jak lokomotywa). Na finiszu szybszy ode mnie okazał się Mariusz Gil, a ja finiszowałem jako drugi. To był bardzo fajny start, a ściganie w takich warunkach jest wymagające nie tylko fizycznie, ale wymaga też odrobiny sprytu, co w połączeniu z doświadczeniem daje końcowy efekt. Zarówno Andrzej, jak i ja z Mariuszem (jesteśmy z jednego rocznika) mamy swoje lata, ale młodzież musi się jeszcze troszkę nauczyć, żeby przetrzymać nam koło na rancie. :-)” – podsumowuje wyścig Wojciech Halejak.

Cały komentarz dostępny jest na mtbnews.pl .

vlm_warszawa_szymon_gruchalski7vlm_warszawa_szymon_gruchalski8 vlm_warszawa_szymon_gruchalski2vlm_warszawa_szymon_gruchalski6vlm_warszawa_szymon_gruchalski10 vlm_warszawa_szymon_gruchalski5