Aktualności

6 lipca 2019

Udane Mistrzostwa Europy w maratonie MTB

Jacek Brzózka wywalczył tytuł wicemistrza Europy w maratonie MTB w kategorii masters!

W wyścigu elity w mocnej obsadzie Krzysztof Łukasik zajmuje 15 miejsce, a Adrian Brzózka 23 mimo dwóch defektów na trasie. Mateusz Nieboras po problemach technicznych musiał wycofać się z rywalizacji.

Tak swój występ komentuje Krzysiek Łukasik:

"Za nami jedna z ciekawszych imprez sezonu. Dla mnie był to jednocześnie jeden z najtrudniejszych wyścigów w karierze. Już sam rekonesans trasy wskazywał, że jest to runda godna czempionatu, a całej rywalizacji smaczku dodawały warunki atmosferyczne dawno niespotykane w kraju nad Wisłą.

Przechodząc do samej rywalizacji - z założenia, początek wyścigu chciałem pojechać asekuracyjnie, jednak szybko okazało się, że będę musiał zweryfikować swoje plany. Już niedługo po starcie, na trudnym, siłowym i górzystym fragmencie, wartości HR i intensywność przypominały raczej wyścig XCO, a nie czterogodzinny maraton. Mimo to czułem się dobrze. Kolejne kilometry leciały dosyć szybko, miejscami trudna technicznie trasa sprawiała sporo frajdy, a ja tym samym wyprzedzałem kolejnych zawodników.

Moje tempo lekko siadło po około 3h, wtedy też zaczęły przeważać przelotowe szutrowe drogi, a silny wiatr na otwartym terenie dodatkowo utrudniał samotną jazdę. Wtedy zresztą zostałem doścignięty przez trójkę zawodników z teamu Bulls z byłym mistrzem świata Albanem Lakatą na czele. W tak doborowym towarzystwie pokonałem ostatnie kilkanaście kilometrów przed najważniejszym rozdaniem. Niestety, na hopce decydującej o finalnej kolejności nie byłem już w stanie powalczyć o lepszą lokatę - niska temperatura i długość wyścigu sprawiły, że musiałem “puścić korby”. Ostatecznie na metę wjechałem 15, będąc mimo wszystko w miarę usatysfakcjonowanym ze swojego rezultatu.

Na koniec nie sposób jeszcze nie pogratulować wyniku naszemu Szefowi - Panie Jacku, chapeau bas!! :)"