Wojciech Halejak zwycięzcą cyklu Skandia Maraton Lang Team

gru_4534-2

Wojciech Halejak wygrał tegoroczny cykl zawodów Skandia Maraton Lang Team! Drugie miejsce wywalczył Patryk Piasecki. Razem z naszymi reprezentantami na najniższym stipniu podium stanął Leon Grodzicki.

Do klasyfikacji końcowej liczone były 3 z 4 wyścigów ‚Skandii’. Ostatnie rozstrzygające zawody rozegrane zostały w Dąbrowie Górniczej. Przed startem były 3 głównych pretendentów do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej: Wojciech Halejak, Dariusz Batek (Team Wibatech Fuji) oraz Patryk Piasecki, którego od chłopaków dzieliło 30 sekund. Zaraz po starcie Patryk zaatakował, mimo wypracowanej przez pierwsze 40km 3-minutowej przewagi, liczne defekty i walka ze sprzętem pozwoliły jedynie na 12. miejsce na mecie. Jednak okazało się to wystraczajace na zajęcie 2.stopnia podium w całym cyklu. Dariusz Batek w czasie wyścigu wycofał sie z rywalizacji. Natomiast Wojciech Halejak po zaciętym finiszu z Markiem Konwą przyjechał na metę jako 4. Tym samym zapewnił sobie zwycięstwo w „generalce”.

gru_4006

Najszybszy Dąbrowie Górniczej był Adrian Brzózka! Nasz zawodnik rozegrał to jak przystało na Mistrza Polski. Ucieczka przed metą, a tym samym ponad minuta przewagi nad  kolarzami startujacymi z drugiego sektora, zagwarantowała Adrianowi zwycięstwo z wyścigu.

Na 71-kilometrowej trasie nie brakowało deszczu, błota i defektów.

gru_4562gru_3949 gru_3938 gru_3933 gru_3939 gru_4018 gru_4066 gru_4079 gru_4070 gru_4411 gru_4534-2