Aktualności

12 maja 2018

Jedno zwycięstwo i dwa podia dla JBG-2 Cryospace!  

Nasi zawodnicy ścigali się dzisiaj w dwóch maratonach – w Polanicy Zdrój w maratonie z serii Bike Maraton oraz w Krakowie w pierwszej edycji Vienna Life maraton.

W Polanicy Zdrój bezkonkurencyjny był duet Mariusz Kozak  i Mateusz Nieboras. Nasi zawodnicy dobrze się czuli na trasie pełnej dłuższych podjazdów i już po pierwszej rundzie współpracując odjechali od czołówki rozgrywając wyścig między sobą na mecie. „Wszystko poukładało się po naszej myśli, nie mieliśmy defektów więc pojechaliśmy na tyle na ile nas było stać i wygraliśmy  - powiedział Mariusz Kozak po mecie

Natomiast w Krakowie druga część naszego składu wyczerpała limit pecha. Mariusz Michałek „dobiegł” na drugiej pozycji, nieznacznie przegrywając z Darkiem Batkiem, natomiast Karol Rożek dojechał na trzecim miejscu uzupełniając podium o czerwoną koszulkę.

Tak Mariusz Michałek skomentował wyścig:
Mieliśmy dzisiaj dobre ściganie w Krakowie, niestety w naszej drużynie brakowało dziś szczęścia. Najpierw Piotrek, 1km po starcie złapał gumę jadąc w czołówce co go wyeliminowało z walki, następnie defekt wyeliminował Haleja, w czasie wyścigu również Jacek miał kłopoty bo po kraksie był zmuszony zejść z trasy.

Współpracując z Karolem udało mi się wyjść na finisz z Darkiem Batkiem, ale wadliwe kółeczko przerzutki nie pozwoliło mi walczyć o 1 miejsce, jednak pomimo przeciwności losu udało nam się wywalczyć dwa miejsca na podium więc mamy powód do zadowolenia.

Pełne wyniki: 
 Polanica Zdrój: http://wyniki.datasport.pl/results2503/
 Kraków: http://www.viennalifemaraton.pl/…/20…/05/GrandKrakow2018.pdf