Górskie Mistrzostwa Polski 2 zawodników JBG-2 w Top 10

gmp1

W dniu 27 sierpnia odbyły się w Wysowej Zdrój Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski na dystansie 150 km.
Bardzo dobrze pojechali nasi zawodnicy Adrian Brzózka załapał się w odjazd dnia który dojechał do mety. Na 2 rundzie oderwała się ucieczka w składzie : Adrian Brzózka, Kamil Zieliński, Michał Podlaski, Łukasz Owsian, Bartosz Warchoł, Jacek Morajko, Leszek Pluciński. Zawodnicy wypracowali przewagę blisko 5 minut nad uszczuplonym peletonem gdzie kręcił Wojciech Halejak, Mariusz Michałek a następnie Patryk Piasecki. Ucieczka współpracowała do ostatniej rundy, gdy do mety pozostało 20 km zaczęły się liczne ataki udało się odskoczyć Plucińskiemu z CCC Sprandi Polkowice wypracował sobie 20 sekund przewagi lecz pozostali z ucieczki nie odpuszczali i 10 km do mety dogonili uciekającego na ,,solo”. Wyścig rozegrał się na ostatnim podjeździe, koszulkę Najlepszego Górskiego Mistrza Polski wywalczył Łukasz Owsian,drugi był Kamil Zieliński a trzeci Michał Podlaski, Adrian Brzózka finiszował na bardzo dobry 6 miejscu.
Z finiszującego peletonu Wojciech Halejak wywalczy 5 miejsce , 9 w elicie , 12 open , Mariusz Michałek 16 w elicie , open 20 miejsce a Patryk Piasecki zajął 26 w elicie , open 31 miejsce
W wyścigu wystartowało 84 zawodników ukończyło 39.