Czerwony pociąg 2015

Maria Lipowiecka

W tym sezonie JBG2 Team dokonał bardzo cennego nowego osiągnięcia. Stworzona została wyjątkowa wartość dodana, która zdecydowanie wyróżniła drużynę „na rynku” kolarstwa górskiego. Dostrzegli to komentatorzy wyścigów oraz kibice używając terminu „czerwony pociąg” dla określenia naszego zespołu. Kryje się za tym zarówno potencjał i dorobek pojedynczych zawodników, jak i potężna siła teamu jako całości.

We wszystkich reprezentantach JBG2 znajdujemy typowe w sporcie zestawienie talentu, pasji i pracowitości. Każdy z nich ma buławę w plecaku. Dzięki dużej dozie swobody i przestrzeni na własne pomysły sportowe odnaleźli swoje indywidualne obszary do panowania.  Dowodem tego były liczne zwycięstwa w wyścigach, w których nie pojawił się cały „pociąg”, a kolarze JBG byli pojedynczymi pasażerami. Wykazało to moc poszczególnych zawodników.

fotografiabielsko.com

fotografiabielsko.com

W JBG2 jest jeszcze ten element dodatkowy, który zawiera się w określeniu drużyna.  Tworzył się podczas wielu godzin spędzonych na wspólnych treningach. Wymagająca trasa Hotelu Podium nie bez powodu jest miejscem  ćwiczeń chłopaków. Efekty, które widać na technicznych odcinkach różnych wyścigów mówią same za siebie. Dyskusje przy tonach makaronu i litrach czarnej kawy wypracowały taktykę i współpracę na trasy wyścigów. Atmosfera to dodatkowe paliwo napędzające „czerwoną lokomotywę”.

Adrian Brzózka - Mistrz Polski w maratonie MTB. Fot. Dariusz Krzywański

Adrian Brzózka – Mistrz Polski w maratonie MTB. Fot. Dariusz Krzywański

Od pierwszych startów w sezonie nie było wątpliwości, że Adrian Brzózka jest najmocniejszym zawodnikiem. Niestety kontuzja podczas Mistrzostw Europy na miesiące wyłączyła go z rywalizacji. Tym samym utrata lidera zburzyła krystaliczną wizję sezonu drużyny. Pomimo takiego ciosu na konto JBG trafiły liczne osiągnięcia, którymi możemy się szczycić. Natomiast po rekonwalescencji Adrian udowodnił, że początkowa koncepcja była właściwa. Liczne bezpośrednie starcia z Jaroslavem Kulhavym, Christophem Sauserem oraz spektakularna jazda w Górskich Mistrzostwach Polski wykazały, że słuszny należało go plasować na pozycji lidera.

Mistrzostwa Polski w maratonie: 1. Adrian Brzózka, 2. Wojciech Halejak, 3. Mariusz Kozak. Fot. Dariusz Mikołajewicz

Mistrzostwa Polski w maratonie: 1. Adrian Brzózka, 2. Wojciech Halejak, 3. Mariusz Kozak.
Fot. Dariusz Mikołajewicz

43 starty w sezonie w 14 państwach przyniosły drużynie 18 złotych krążków.

Siedmiu zawodników teamu zakończyło Mistrzostwa Polski w maratonie w pierwszej „ósemce”, zdobywając przy tym wszystkie 3 medale. Ubiegły sezon to również cale podium Pucharu Polski w maratonie z licznymi zwycięstwami w poszczególnych edycjach. Do tego wielokrotne zwycięstwa Jacka Brzózki w zmaganiach masters. Wyniki są ewidentnym dowodem na to, że tor dla naszej drużyny jest dobrze obrany.

 

Mimo obaw w polskim środowisku o przyszłość i popularność maratonu, JBG2 Team na pewno nie ucieknie od tego typu rywalizacji. Udział w takich festiwalach jak francuski Roc d’Azur rozwiewa wszelkie wątpliwości co do trendów na świecie. Masa ludzi, którzy startują w tego typu wyścigach jest nie do zatrzymania. To zarówno ogromna liczba uczestników na różnym poziomie, jak i kibiców, którzy zazwyczaj żywią do sportu podobne uczucia co zawodowcy. Zwycięstwo przybiera kompletnie inna formę, gdy jest triumfem uznanym i docenianym przez innych pasjonatów dyscypliny.

11236149_922657801106171_2148823046648831722_n

Zauroczeni tą atmosferą poczuwamy się do misji podejmowania różnych inicjatyw. Naszym wkładem w tworzenie wspólnego ducha sportu były zajęcia organizowane w Wiśle przez cały sezon dla wszystkich chętnych. Zwieńczeniem tegorocznych działań będzie grudniowe otwarte zgrupowanie według programu ułożonego przez Piotr Brzózkę z udziałem wszystkich zawodników JBG2 Team (-> zgrupowanie).

Warto tworzyć wspólnie przyjazne, dopingujące się środowisko.

 

Nasz skład:

Adrian Brzózka

Piotr Brzózka

Jacek Brzózka

Tomasz Drożdż

Wojciech Halejak

Mariusz Kozak

Mariusz Michałek

Patryk Piasecki

 

Nasi sponsorzy:

JBG2

Hotel Podium

Etixx

Rudy Project

San Marco

Gastro Instal

Diagnostix

SKS

Northwav

Schwalbe