Bike Maraton w Miękini zdominowany

IMG_1668

Nieciekawa pogoda w Miękini nie odstraszyła głodnych ścigania kolarzy. Na linii startu pojawiło się blisko 2000 osób. Na najdłuższym dystansie (GIGA) cztery najwyższe lokaty zajęli kolarze JBG-2 Professional MTB Team.

IMG_1610

Niska temperatura, deszcz i wprost nieograniczone ilości błota były testem wytrzymałości nie tylko dla zawodników, ale i rowerów, które w wielu przypadkach odmawiały posłuszeństwa. W ekipie JBG2, która od tego sezonu startuje na rowerach górskich BMC, oba elementy zapracowały, co zaowocowało triumfem na najdłuższym dystansie GIGA (77 km). W swoim pierwszym w tym roku starcie w Polsce cztery pierwsze lokaty wywalczyli właśnie zawodnicy JBG2 Professional MTB Team – Wojciech Halejak, Mariusz Kozak, Mariusz Michałek i Karol Rożek.

Zwycięzcą w swojej kategorii został również Jacek Brzózka, przyjeżdżając jako 25. zawodnik open!

Bike Maraton okazał się wymagającym wyścigiem z zaciętą rywalizacją oraz porządnie zorganizowanym wydarzeniem z licznym gronem dopingujących kibiców. Apetyt na dalsze ściganie tylko rośnie.

IMG_1511IMG_1632 - Kopia IMG_1628 - KopiaIMG_1631 - Kopia IMG_1507IMG_1529IMG_1561IMG_1512IMG_1668