Bike Atelier MTB Maraton w Dąbrowie Górniczej

atelier3

Wojciech Halejak i Karol Rożek wywalczyli dwie najwyższe lokaty w pierwszej tegorocznej edycji Bike Atelier MTB Maraton.Wojtek i Karol na trasie wypracowali około 4 minuty przewagi nad konkurentami, jednak poszukiwania wstążek wyznaczających ścieżkę wyścigu i błądzenie po okolicy kosztowało ich utratę całej przewagi. W ten sposób walka o zwycięstwo przeniosła się na sam finisz w Dąbrowie Górniczej. Po tym bezpośrednim starciu jako pierwsi metę przekroczyli kolejno Wojciech Halejak, Mariusz Kozak, Michał Ficek (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).

Komentarz Wojtka dla mtb-xc.pl :

atelier4magdawojcikTrasa była bardzo ciekawa, praktycznie niczego nie brakowało. Były ciekawe fragmenty techniczne, trochę piasku, a także wymagające podjazdy i zjazdy. Po opadach deszczu i śniegu było co prawda kilka rozlewisk, ale nie stanowiły one większego problemu. Na początku jechaliśmy razem z Dariuszem Batkiem, ale później w jego miejsce wjechał Michał Ficek i razem w trójkę zameldowaliśmy się na mecie. Było trochę zamieszania z przebiegiem trasy, ale trudno winić organizatorów za złośliwość osób, które tuż przed wyścigiem zerwały oznaczenia.”

 

atelier3magdawojcikatelier6atelier5magdawojcikatelier4atelier1magdawojcikatelier2magdawojcikatelier1 atelier2         atelier7atelier8