Adrian Brzózka Mistrzem Polski w maratonie MTB 2016!

84b458a4-ff0b-4a36-a00a-ab68074bb177

Adrian Brzózka został Mistrzem Polski w maratonie MTB 2016!

Foto Velenews.pl

Najszybszy w wyścigu rozgrywanym w Jeleniej Górze w ramach Bike Maratonu był Belg Sebastien Cabarin (MÉRIDA WALLON). Jako 3. na mecie zameldował się Anton Sintsov. Międzynarodowa stawka dodatkowo podniosła poziom zawodów. Jednak tytuły Mistrzostw Polski trafiły do repreentantów Polski. W związku z tym medale otrzymali:
1.Adrian Brzózka (JBG2 Team)
2.Bartosz Janowski (Romet Racing Team)
3.Karol Rożek (AGH Cycling Team)

Pozostali nasi zawodnicy borykali się z licznymi defektami. Jako 12. i 13. zawodnik na mecie zameldowali się Mariusz Michałek i Mariusz Kozak, Tomasz Drożdż zajął miejsce 21. Piotr Brzózka, Patryk Piasecki i Wojciech Halejak ze względu na problemy ze sprzętem zakończyli wyścig przed dojazdem do mety.

Trasa maratonu liczyła 87km i 2600m przewyższenia.

15b3f5f1-ccf5-4a98-9a48-284310ba6009

fab3b0d1-401f-4378-8be2-44adea93b985

Medal Mistrzostw Polski wywalczył również Jacek Brzózka, który w kategorii masters stanął na 3. miejscu podium. Dodatkowym powodem do dumy jest fakt, że jest to drugi „mistrzowski” medal pana Jacka w ciągu jednego weekendu. Z poprzedzających maraton Górskich Szosowych Mistrzostw Polski zawodinik nasz przywiózł złoto!

Podsumowanie zawodów Adriana Brzózki:

Foto Bike Maraton

Obrona tytułu Mistrza Polski była dla mnie ważnym celem na ten rok. Po trzech latach szybkiego ścigania w Obiszowie przyszła kolej na weryfikację umiejętności jazdy po górach. Trasa oraz warunki pogodowe bardzo mi odpowiadały (może poza fragmentami “patyk sections”). Na pierwszym dłuższym podjeździe narzuciłem tępo które wytrzymał tylko Belg – Sebastian Carabin z którym niejednokrotnie przyszło mi konkurować na zagranicznych zawodach. Zresztą bardzo solidny kolarz z dobrymi wynikami. Około 35 kilometra na jednym z “patykowych fragmentów” unieruchomiłem koło przez gałąź co poskutkowało atakiem Belga., po czym przeszarżowałem na zjeździe dochodząc go. Upadek kosztował mnie około 1,5min oraz jazdę na miękkich nogach przez następne kilometry. Płynnie, bez szaleństw pokonałem dalszą część trasy nie ryzykując nabawienia się defektu. Połączenie UCI Marathon Series i Mistrzostw Polski to dobre rozwiązanie. Liczę na więcej imprez typu maraton sygnowanych logiem UCI w przyszłym roku w Polsce.”