Aktualności

10 czerwca 2018

Adrian Brzózka 8 na mecie na Przechybie i 11 w generalce Małopolskiego Wyścigu Górskiego! 5 miejsce JBG2 w klasyfikacji drużynowej!

W miniony weekend nasza drużyna w 6 osobowym składzie wystartowała w 56. Małopolskim Wyścigu Górskim, etapówce rangi 2.1 UCI, która składała się ze trzech etapów.

Pierwszy etap rozegrał się ostatecznie na finiszu z peletonu, w grupie zasadniczej bez straty najbliżej zameldował się Wojciech Halejak. Pozostali zawodnicy również dojechali nieznacznie za czołówką. Niestety z powodu kraksy i potłuczonego nadgarstka wycofać musiał się Karol Rożek.

Drugi etap, rozgrywany na krótkiej rundzie, z dwoma sztywnymi podjazdami zaczynał się w Szaflarach i kończył w Nowym Targu. Tego dnia Adrian Brzózka próbował oderwać się od peletonu, jednak ostatecznie do mety dojechała 3 osobowa ucieczka. Adrian ukończył etap najbliżej z naszych zawodników na 19 pozycji. Z powodu kraksy i złamanego obojczyka wycofać się musiał Piotr Brzózka.

Na trzecim etapie ostatecznie rozegrał się wyścig na podjeździe pod Przechybe, gdzie również najbliżej z naszych zawodników zameldował się Adrian Brzózka. Ukończył etap na 8 pozycji, co pozwoliło mu na awans w klasyfikacji generalnej na 11 miejsce. Pozostali nasi zawodnicy również świetnie sobie poradzili w tak obsadzonym wyścigu. 5 miejsce w klasyfikacji młodzieżowców zajął Mateusz Nieboras. Mariusz Michałek w generalce zajął 32. miejsce, a Wojtek Halejak 54.. JBG-2 w klasyfikacji drużynowej zajęło 5 miejsce, wyprzedzając 13 szosowych teamów!

Pełne wyniki
 I etap http://mwg.info.pl/…/06/528_stage_156_tour_of_malopolska.pdf
 II etap http://mwg.info.pl/…/wp…/uploads/2018/06/Stage-2-Results.pdf
 III etap http://mwg.info.pl/…/wp…/uploads/2016/05/Stage-3-Results.pdf