ABR: Kolejny raz 2. Miejsce dla JBG-2 Team 1

ABR: Kolejny raz 2. Miejsce dla JBG-2 Team 1

Adrian Brzózka i Bartłomiej Wawak (JBG-2 Team 1) po raz kolejny zameldowali się na 2. miejscu, tym razem na mecie 5. etapu.

ETAP 5 – Córdoba – 82,1 km – 1930 m

Trasa najdłuższego etapu rozpoczęła się ponowną wspinaczką do Sierra Morena po coraz trudniejszym podłożu od szutrów do single tracków, na których nieraz kolarze zmuszeni byli podbiegać z rowerami. Nagrodą był długi, wijący się w dół odcinek prowadzący z powrotem do miasta. Następnie kolarze pokonali płaski odcinek biegnący wzdłuż kanału, po którym rozpoczęli kolejną długą i szarpaną wspinaczkę lasami z różnorodnym podłożem. Po 30 kilometrach podjeżdżania czekało ich 10 kilometrów zjazdu do Los Morales. Ostatnia część tego etapu łączyła ze sobą kilka single tracków, które wszystkim sprawiły przyjemność, niezależnie od tego czy prowadziły w górę czy w dół.

Podobnie, jak miało to miejsce na poprzednich etapach, Adrian i Bartek starali się trzymać z przodu i pilnować liderów. Finisz to powtórka scenariusza z poprzedniego etapu. Wygrywa Centurion Vaude 1, a nasi wychodzą zwycięsko ze starcia, na finiszu z hiszpańską ekipą Extremadura 2 (Alejandro Diaz De La Peda, Pedro Romero Ocampo).

Do kuriozalnej sytuacji doszło na ostatnich kilometrach dzisiejszego etapu. Trasę pomylili dotychczasowi vice liderzy Topeak Ergon Racing Team (Robert Mennen, Kristian Hynek) oraz nasz drugi Team JBG-2 Team 2 oraz kilka innych zespołów. Wszyscy otrzymali karę 20min. W tej sytuacji Adrian i Bartek znaleźli się na 3. pozycji w klasyfikacji generalnej! Na 4.miejscu, ze startą 5sek. znaleźli się w.w. Tepeak Ergon Racing Team, a na 5. miejscu ze stratą 30sek. Stockli Pro Team (Mathias Fluckinger, Matthias Stirnemann).