ABR: JBG-2 Team 1 kończy AndaluCie na 4. miejscu!

ABR: JBG-2 Team 1 kończy AndaluCie na 4. miejscu!

Adrian Brzózka i Bartłomiej Wawak (JBG-2 Team 1) zajęli ponownie 2. miejsce podczas ostatniego etapu Andalucia Bike Race. W klasyfikacji generalnej uplasowali się ostatecznie na 4. miejscu.

ETAP 6 – Córdoba – 55,5 km – 1280 m

Dzisiejszy etap był tym najkrótszym, ale nie oznaczało to, że był łatwy! Pierwsze kilometry obejmowały dwie „ścianki”, które wyciszyły euforię ostatniego dnia. Interwałowymi podjazdami kolarze przejechali do drugiego podjazdu w kierunku Cerro Muriano, gdzie znajdowała się końcową stacją opuszczonej linii kolejowej. Zjazd w dół był długi, skalisty i trudny. Wybrukowanym odcinkiem zawodnicy dojechali do ostatniej doliny single tracków, które z pewnością zostaną w pamięci. Miejscami znowu zmuszeni byli zeskoczyć z rowerów, by pokonać najtrudniejsze momenty.

Dzisiaj od samego startu było bardzo mocne tempo. Po kilkunastu kilometrach ukształtowała się grupka, w której był nasz duet Adrian i Bartek oraz ich najgroźniejsi rywale Topeak Ergon. Nasi reprezentanci po ok 1. godzinie jazdy, mięli ok 3. min przewagi nad kolejnymi swoimi rywalami – Stockli Pro Team. Gdy zawodnicy dojechali do w.w. sekcji torów kolejowych, nastąpił atak drużyny Topeak, którzy po kilku kilometrach uzyskali przewagę ok 90 sek. Nasza para ruszyła w szaleńczą pogoń. Niestety, ale nie udało się zniwelować straty. Na mecie nasza drużyna zameldowała się na 2. pozycji, co jednocześnie oznaczało spadek w „generalce” na 4. miejsce.

Dzisiaj bardzo dobrze spisał się JBG-2 Team 2, który wreszcie pokazał na co ich stać. Chłopaki zameldowali się na 10. miejscu!