ABR: Extremalny drugi etap

ABR: Extremalny drugi etap

Tomasz Drożdż i Patryk Piasecki (JBG-2 Team 2) zajęli 12. miejsce podczas drugiego etapu Andalucia Race Bike. Pech nie ominął dotychczasowych vice liderów Adriana Brzózki i Bartłomieja Wawaka (JBG-2 Team 1).

Jaen – Jaen 59km 2110m przewyższenia

Dzisiejszy etap był stosunkowo krótki, ale wymagający zarówno technicznie jak i fizycznie. Do tego doszło załamanie pogody, przez co trasa i warunki zrobiły się naprawdę ekstremalne. Pierwsza wspinaczka zakończyła się na 18. kilometrze trasy, 1361 metrów n.p.m, gdzie temperatura spadła do 3C i padał śnieg z deszczem. Następnie zawodnicy podążali w dół single trackiem wijącym się serpentynami, który doprowadził ich do przełęczy Aire. Zjazd w dół łączył ze sobą szybkie odcinki z płynnymi single trackami. Drugi odcinek tego dnia rozpoczął się stromą ścianką, która przechodziła w sieć single tracków prowadzących przez las aż do szczytu La Mella, skąd czekał 17 kilometrowy zjazd do miasta.

Zwycięzcą etapu, z czasem 03:01:37sek została ponownie para Centurion-Vaude, która umocniła się na prowadzeniu. Problemy Ardiana i Bartka rozpoczęły się zaraz po starcie, gdzie Bartek został przyblokowany i nie mógł się przebić do czołowej grupy, w której podążał Adrian. W końcu, na szczycie udało mu się dołączyć do swojego kolegi, jednak jak się później okazało, kosztowało go to wiele sił. Gdy nadal były szanse dołączenia do czołówki, pech nie dał o sobie zapomnieć. Bartek złapał dwa „kapcie”.  Na domiar złego, po drodze było jeszcze spotkanie z drzewem i kawał solidnego prętu zbrojeniowego w szprychach. Nasz duet dotarł do mety na 17. miejscu ze stratą bliską 18min do zwycięzców.

Z dobrej strony zaprezentował się nasz drugi Team. Chłopaki, dzięki równej jeździe ukończyli wyścig w czołówce, na 12. miejscu.