ABR: Brzózka i Wawak finiszują na 2. miejscu!

02-23 16:02:23	ABR: Brzózka i Wawak finiszują na 2. miejscu!

Adrian Brzózka i Bartłomiej Wawak (JBG-2 Team) kończą pierwszy etap Andalucia Bike Race (UCI S1) na drugim miejscu!

Dzisiejszy etap (Jaen – Jaen) rozpoczął się długim odcinkiem drogi wzdłuż gajów oliwnych, aby rozciągnąć peleton. Od 10 kilometra, kolarze pokonywali 600 metrowy podjazd w kierunku Sierra Mágina. Po pokonaniu odcinka do Mancha Real, zawodnicy mieli przed sobą dech zapieerające w piersiach single tracki. Następnie trasa prowadziła do Pegalajar i kierowała się w stronę kluczowego podjazdu tego dnia – nieskończenie długiej wspinaczki na górę San Cristóbal, z której pozostał już tylko zjazd do mety.

O dzisiejszym zwycięstwie przesądził finisz. Pomimo zaciętej walki na kresce okazała się lepsza para Centurion-Vaude w składzie Jochen Kass i Markus Kaufmann . Pokonanie dystansu 60,1km i 1980m przewyższenia naszemu duetowi zajęło 02:38:56sek.

Drugi Team w składzie Patryk Piasecki i Tomasz Drożdż dzisiejszy etap ukończył na 22. miejscu. Pomimo dobrej jazdy w okolicach 15. pozycji, niestety nie ominął ich pech. Na kilka kilometrów przed metą Tomasz Drożdż złapał „kapcia” , przez co nasza dwójka straciła kilkanaście cennych minut.

Bartek Wawak: „Dzisiejszy etap otwarcia był bardzo szybki. Wpływ na to miało ukształtowanie terenu, jak i „świeżość” zawodników, biorących udział w wyścigu. Początek był w miarę spokojny, aż do pierwszego podjazdu, gdy na czele stawki uformowała się grupka trzech drużyn, w tym naszej. Wyścig rozstrzygnął się na finiszu, gdzie przez mój mały błąd, przegraliśmy go od długość koła.”