ABR: Adrian i Bartek ponownie na 2. miejscu!

ABR: Adrian i Bartek ponownie na 2. miejscu

Adrian Brzózka i Bartłomiej Wawak (JBG-2 Professional MTB Team 1) kontynuują znakomitą passę na Andalucia Bike Race. Na dzisiejszym etapie dwójka z JBG-2 zajęła drugie miejsce, wyprzedzając m.in. dotychczasowych zwycięzców wszystkich etapów, ekipę Centurion-Vaude.

ETAP 4 – Córdoba – 72,6 km – 1560 m

Pierwszy dzień w Cordobie to pętla wokół Sierra Morena. Mimo swojej długości etap ten jest stosunkowo szybki. Na całej trasie, choć bez bardzo stromych podjazdów, prowadzi technicznymi odcinkami. Zawodników czekała najpierw trudna wspinaczka na Cerro Muriano, następnie wzdłuż Las Jaras, Trasierra, Siete Fincas, Los Morales oraz Santo Domingo gdzie kolarze dojechali do najciekawszych single tracków tego dnia.

W dniu dzisiejszym ponownie bardzo dobrą jazdą wykazali się Adrian i Bartek. Od samego startu starali się być z przodu i nadawać tempo, które powoli uszczuplało grupę. O zwycięstwie zadecydował finisz, gdzie minimalnie przegrali z Topeak Ergon (Robert Mennen i Kristian Hynek).

Nasz drugi duet Tomasz i Patryk ponownie mieli pecha. Uszkodzona przednia przerzutka w rowerze Tomasza, skutecznie opóźniła ich przyjazd na metę, zajmując 50. lokatę.

W klasyfikacji generalnej po 4. etapie Team jeden zajmuje 5. lokatę, natomiast Team 2 spadł na 27. miejsce.